Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilieši aktīvi piedalās veselības veicināšanas nodarbībās Sporta ziņas

1129

Jau vairāk nekā piecus gadus Daugavpils pašvaldībā tiek īstenots veselības veicināšanas un slimību profilakses projekts, kurā var piedalīties ikviens pilsētas iedzīvotājs. Iespēju iesaistīties tajā izmantojuši jau vairāk nekā 15000 tūkstoši cilvēku, un regulāri tiek izsludināta pieteikšanās arvien jaunām aktivitātēm un treniņiem.

Veselības veicināšanas pasākumi ir ļoti daudzveidīgi: tās ir gan lekcijas par veselīgu uzturu, onkoloģijas profilaksi, atkarībām un daudzām citām tēmām, gan praktiskās sporta nodarbības dažādām vecuma grupām (zīdaiņiem, bērniem un pusaudžiem, senioriem, kā arī visiem pārējiem, kas vēlas būt aktīvi un veseli). Projekta dalībnieki aizrautīgi dejo, nūjo, peld, nodarbojas ar jogu, kalanētiku, aerobiku un citām sportiskām nodarbībām. Ļoti populāra ir vingrošana kopā ar fizioterapeitu.

Projekta īstenotāji norāda, ka tā dalībniekiem ievērojami uzlabojas ne vien fiziskā veselība un pašsajūta, bet arī emocionālais stāvoklis, kas ir īpaši svarīgi pandēmijas smagajā laikā.

Nodarbības notiek, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, tāpēc to dalībniekiem jābūt derīgam vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam, bērniem – skrīninga testa negatīvam rezultātam.

Grupu ir daudz: kopumā mēneša laikā notiek gandrīz 400 nodarbību rīta, dienas un vakara grupās. Pilna informācija un nodarbību grafiks pieejami pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv. Pieteikšanās notiek, piezvanot uz sludinājumā norādīto numuru. Uz populārākajām nodarbībām var veidoties rindas, tāpēc gadījumā, ja visas vietas būs aizņemtas, projekta koordinators iekļaus jūs gaidīšanas sarakstā un palīdzēs piemeklēt alternatīvo variantu, kamēr gaidāt savu kārtu.

Veselības veicināšanas speciālisti atgādina, ka dzīvot aktīvi, rūpēties par savu fizisko un garīgo veselību ir svarīgi jebkurā vecumā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.