Šobrīd Daugavpilī

Anastasija Grigorjeva trešo reizi kvalificējas Olimpiskajām spēlēm Sporta ziņas

244
Anastasija Grigorjeva trešo reizi kvalificējas Olimpiskajām spēlēm

Aizvadītajā nedēļā no 18. līdz 21.martam, Budapeštā Ungārijā, norisinājās Tokijas olimpisko spēļu Eiropas kvalifikācijas turnīrs cīņā. Anastasija šajā turnīrā cīnījās svara kategorijā līdz 62kg un uzrādīja teicamu rezultātu, nopelnot ceļazīmi Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

Starta mačā mūsu cīkstone tikās ar itālieti  Sāru Da Kolu. Pēdējā minūtē itāliete devās uzbrukumā, taču Anastasija izrādījās fiziski pārāka un veica rezultatīvu metienu (10:1). Pēc tam notika kas līdzīgs, līdz ar to 18 sekundes pirms mača beigām tika sasniegts vajadzīgais pārsvars priekšlaicīgai uzvarai - 12:1.

Ceturtdaļfinālā Anastasijai pretī stājās ukraiņu izcelsmes azerbaidžāniete Tatjana Omeļčenko (četrkārtējā EČ bronzas medaļniece). Šī cīņa nebija vienkārša gan mūsu sportistei, gan pretiniecei, taču Anastasija spēja pierādīt savu pārākumu, noslēdzot šo cīņu ar 3:2 rezultātu. Tas sniedza iespēju mūsu sportistei cīnīties par olimpisko kvotu.

Pusfinālā cīnījās pret turcieti Elifu Jesilirmaku. Šī turciete sakrājusi vairākas medaļas Eiropas un pasaules čempionātos, kā arī piedalījusies iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs. Šī cīņa arī bija ļoti saspringta un sarežģīta, abas sportistes neatlaidīgi cīnījās par olimpisko kvotu. Sākumā vadībā izvirzījās turciete, taču Turpinot cīņu, 40 sekundes pirms beigām daugavpiliete paklupināja turcieti un izvirzījās vadībā (4:3). Izskaņā mūsējā izkāpa ārpus laukuma (4:4), bet atlikušajās piecās sekundēs dienvidniece nespēja gūt viņai vajadzīgo punktu. Gala rezultāts sanāca neizšķirts, taču uzvaru piešķīra Latvijas cīkstonei, jo viņas pēdējais uzbrukums tika novērtēts ar vairāk punktiem.

Finālā Anastasija cīnījās ar 2019. gada pasaules vicečempioni Irinu Koļadenko no Ukrainas. Šajā cīņā ukrainiete bija pārāka un cīņu noslēdza priekšlaicīgi ar rezultātu 15:4 pretinieces labā. Rezultātā Anastasija izcīnīja 2.vietu Eiropas olimpiskās kvalifikācijas turnīrā. Bet olimpiskā kvota tika nopelnīta jau pusfināla cīņā, kad bija jātiek turnīra divniekā. 

Anastasija Grigorjeva iepriekš izcīnīja devīto vietu Londonas un Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Vēlreiz apsveicam mūsu sportisti Anastasiju Grigorjevu! Sportiste ir mērķtiecīgi virzījusies uz šo mērķi, smagi strādājusi, trenējusies un viennozīmīgi ir godam pelnījusi šādu rezultātu un iespēju piedalīties Olimpiskajās spēlēs!