Šobrīd Daugavpilī

ALŪKSNE AICINA UZ BRĪVĪBAS ROGAININGU 2023 Sporta ziņas

167
ALŪKSNE AICINA UZ BRĪVĪBAS ROGAININGU 2023

Nedēļa starp Lāčplēša un Latvijas Valsts dzimšanas dienām Latvijā ir Patriotu nedēļa, kuras sestdienu – trdicionāli aicinām pavadīt piedaloties Brīvības rogainingā. Šogad tā ir Lāčplēša diena- 11. novembris, kad Alūksnes pilsētas un apkārtnes teritorijā notiks nu jau septītais Brīvības rogainings.

Rogainings Alūksnes pusē saistīsies ar pilsētvidi, Tempļa kalnu, piepilsētas apbūvi, meža masīviem ar labi pamanāmu reljefu, Alūksnes un citiem ezeriem. Tik dažādas būs vietas pa ceļam uz apmeklējamiem kontrolpunktiem.

Vienlaicīgi jau septīto reizi tiks organizēta arī Pašvaldību kausa izcīņa rogainingā. Un tas viss kopā ar Alūksnes novada pašvaldību!

Kas ir rogaings? Komandu sacensības orientēšanās sportā īpaši garā izvēles distancē, kur komandas uzdevums ir savākt vislielāko punkitu kopsummmu, jo sacensību apvidū ir izvietoti kontrolpunkti ar dažādām vērtībām. Brīvība ceļa izvēlē un mērķa sasniegšanā.

Kāpēc pašvaldību kauss? Jebkuras valsts pamatā ir divas pamatvērtības- ģimene un mazākais valstiskais veidojums-pašvaldība. Pašvaldība, tie ir visi iedzivotāji, deputāti, administrācijā strādājošie, pašvaldību iestāžu, aģentūru un kapitālsabiedrību darbinieki! Cik sportiski esam? Cik izturīgi? Cik varoši? Šī ir iespēja Latvijas pašvaldībām sportiskā vidē noskaidrot- kura ir izturīgākā un veiksmīgākā pareizāko izvēļu izdarīšanā. Un tā iegūs Brīvības kausu!

2016. un 2019. gadā brīvības rogaininga Pašvaldību kausu ieguva Apes novada pašvaldība, savukārt 2017. un 2018. gadā-Kocēnu novada pašvaldība! 2021. gadā kausu mājās veda Saldus novads, bet 2022. gadā Valmieras novads. Kura no Latvijas pašvaldībām Alūksnes novada Domes dāvāto kausu uz savām mājām vedīs šogad? Varbūt igauņu kaimiņi?

Sacensību nolikumu ir iespējams atrast ŠEIT. 

Gaidām Jūs un Svētkus svinēsim kopā! Tiekamies Alūksnē 2023. gada 11. novembrī!

Organizē: Ceļojumu un orientešanās klubs “Silva” kopā ar Alūksnes novada pašvaldību.

Info: www.coksilva.lv Tel.29267142