Šobrīd Daugavpilī

Par mums

Pēdējo reizi informācija atjaunota 03.01.2023, 17:54

 

Daugavpils ir pilsēta ar senām tradīcijām sportā. Daugavpils sporta nozares attīstību īsteno Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde”, kura plāno, īsteno un organizē sporta pasākumus, kā arī veicina iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu.

Pilsētai ir plaša sporta infrastruktūra un darbojas vairākas sporta bāzes un objekti: Daugavpils Ledus halle, Spīdveja stadions „Lokomotīve”, sporta komplekss „Celtnieks”, Daugavpils Olimpiskais centrs, sporta bāze „Dzintariņš”, Stropu aktīvās atpūtas trase, Esplanādes velo parks,  u.c.

Daugavpilī darbojas 4 sporta skolas. Daugavpils Futbola skola, Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skola, Daugavpils Ledus sporta skola un Daugavpils Individuālo sporta veidu skola. Sporta skolās nodarbojas dažādās sekcijās vairāk kā 2000 sportisti.

Ikgadu pilsētā notiek vairāk kā 20 pilsētas čempionāti vairāk kā 15 sporta veidos. Arī tautas sporta pasākumi pulcē vairākus tūkstošus dalībnieku gan no Daugavpils pilsētas, gan viesus. Īpaši jāatzīmē, ka pilsētā katru gadu norisinās vairāk kā 150 dažāda mēroga sporta pasākumi, kuros piedalās dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī no citām pasaules valstīm.

Daugavpilī jau ilgu gadu laikā ir populārs spīdvejs, pludmales volejbols, brīvā cīņa, bokss, volejbols, vieglatlētika, daiļslidošana, tāpat turpina attīstīties un pilnveidoties arī liels skaits citu sporta veidu. Nedrīkst aizmirst par paralimpisko sportu, kas Daugavpilī ir pilnveidots un šeit trenējas gan para peldētāji un airētāji, gan ratiņpaukotāji. Ik sezonu pilsētas sportisti izcīna teicamus rezultātus gan Latvijas, gan pasaules mēroga sacensībās, čempionātos un turnīros.

Daugavpils var lepoties arī ar komandu sportu, kurā aktīvi darbojas un trenējas komandas basketbolā, volejbolā, futbolā, hokejā.

DAUGAVPILS IR JAUNATNE! 

DAUGAVPILS IR SPORTS!