Šobrīd Daugavpilī

Folkloras kopa "Dzīsme"

Pēdējo reizi informācija atjaunota 29.07.2021, 12:12

1989. gadā Daugavpils Latviešu biedrības paspārnē Terēzija Broka sapulcināja kopā tautas dziesmu mīlošus cilvēkus un izveidoja folkloras ansambli "Dzīsme", kas atsāka latviešu folkloras tradīcijas Daugavpils pilsētā. Ansambļa debija notika Latgales novada Dziesmu svētkos Ludzā 1989. gadā. Kādu laiku kolektīva vadības groži tika uzticēti Dzintrai Meijerei, bet no 1993. gada kopas vadītāja ir Lūcija Vaivode.

Folkloras ansamblis „Dzīsme” apvieno vairāku paaudžu dziedātājus, kuri aizrautīgi dzied, spēlē instrumentus un iet rotaļās. Kopējā muzicēšanā jaunākā dziedātāju paaudze gūst gan dzīves gudrību, gan apziņu, ka latgaliešu tautas dziesmu pūrs ir mūsu senču mantojums. Latgaliešu tautas dziesmu atraisītais pašizteikšanās prieks un klausītāju atsaucība apliecina, ka kolektīvs ir atradis savu seju.

Ansamblis uzstājas pilsētas pasākumos, kā arī ir viesojies dažādos Latvijas novados. Kopš 1997. gada kolektīvs piedalās Starptautiskajā folkloras festivālā „BALTICA”, ir pārstāvējis Latgales novadu folkloras dienu pasākumos Rīgas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā (2014., 2016. un 2019. g.), piedalījies starptautiskajā Tautas mākslas festivālā „Augšdaugava”, Latgales novada folkloras kopu sadziedāšanās pasākumā “Atvasara Juzefovā”. Folkloras ansamblis “Dzīsme” ir vairāku Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieks (2008., 2013., 2018. g.). Savā  pastāvēšanas laikā kolektīvs ir koncertējis arī ārpus Latvijas robežām – Lietuvā un Čehijā.

  1. gadā ar pavasarīgām noskaņām piepildītu koncertu “Dzīsme” nosvinēja savu radošās darbības 30 gadu jubileju.

Kolektīva vadītāja – Lūcija Vaivode.

Kontakttālrunis: 26287673, e-pasts: luvaivode@inbox