Šobrīd Daugavpilī

Ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:22

Daugavpils un Vitebska turpina veiksmīgi aizsākto sadarbību kultūras jomā

Šī gada martā Daugavpils Latviešu kultūras centrs (LKC) sadarbībā ar kultūras centru „Vitebska” (Baltkrievija) ir uzsācis projekta ENI-LLB-1-062 “Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība II” realizāciju. Tas ir turpinājums iepriekšējai veiksmīgai Daugavpils un Vitebskas pārrobežu sadarbībai. „Jaunā projekta

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 21
Aicinām brīvprātīgos studentus piedalīties transportlīdzekļu skaitīšanas maratonā

Projekta “Ilgtspējīgas vides mobilitātes rādītāji” (SUMI - Sustainable Urban Mobility Indicators) ietvaros tiek rīkots transportlīdzekļu skaitīšanas maratons, kurā tiek aicināti piedalīties studenti kā brīvprātīgie.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 78
Aicinām uz izstādi
  1. gada 30.aprīlī plkst. 16.00 Poļu kultūras centrs aicina uz Jūlijas Sivašovas fotoizstādes „MANAS MĀTES DZIMTĀ ZEME” atklāšanu, kas notiks IX Starptautiskā folkloras festivāla “POĻU FOLKLORA LATGALĒ” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 19
Bibliotēkā atklās mākslinieces Ingūnas Levšas personālizstādi “Miniatūras”

2. maijā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta mākslinieces Ingūnas Levšas personālizstāde “Miniatūras”. Izstādē iekļautie darbi ir tapuši Daugavpils cietoksnī. Abstraktos mazformāta gleznojumos tverti Latvijai tipisku ainavu motīvi, kas māksliniecei šķiet svarīgi viņas identitātes veidotāji.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 5
DU parakstīja sešpusēju sadarbības līgumu

Š.g. 25. aprīlī Daugavpils Universitāte (DU) parakstīja sešpusēju sadarbības līgumu par ilgtermiņa stratēģisko sadarbību ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Daugavpils pilsētas domi, Daugavpils novada domi, Ilūkstes novada pašvaldību un SIA “Daugavpils Reģionālā slimnīca”. Noslēgtais līgums paredz: izglītības un zinātnes procesu daudzveidošanu, efektivizēšanu un kvalitātes celšanu, jaunu, dažādu jomu speciālistu kvalitātes paaugstināšanu un piesaisti Latgales reģionā, dažādu Eiropas savienības vai citu finanšu instrumentu projektu īstenošanu, kopīgu studiju programmu izstrādi, zinātnes un izglītības projektu realizāciju, pētnieku un speciālistu iesaisti starptautiskos pētījumos un apmaiņās ar aktuāliem pētījumu rezultātiem, kā arī dalību citās veselības, medicīnas un izglītības nozaru lietderīgas sadarbības veicinošās aktivitātēs.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 102
Iepazīsim novada varoņstāstus Šmakovkas muzejā Daugavpilī

Šā gada 18. maijā, kad Latvijā norisināsies akcija “Muzeju nakts”, tajā piedaloties jau trešo reizi, savas durvis apmeklētājiem vērs arī Šmakovkas muzejs Daugavpilī ar devīzi  “…dzied vīri tam slavas dziesmas, raud žēli meitenes.” no Rūdolfa Blaumaņa dzejoļa “Tālavas taurētājs”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 34
Ārkārtas Finanšu komitejas sēde

Daugavpils pilsētas domes Ārkārtas Finanšu komitejas sēde 2019.gada 25.aprīlī, plkst.13.40 Kr.Valdemāra ielā 1, Daugavpilī Domes sēžu zālē

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 164
NEDĒĻAS NOGALES PASĀKUMI DAUGAVPILĪ: 2019. gada 26. - 28. aprīlī

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 78
Izrāde „Emigranti” maijā tiks nospēlēta pēdējo reizi

Pēc piecu gadu gara skatuves mūža 12. maijā traģikomēdija „Emigranti” (rež. O. Šapošņikovs) tiks nospēlēta pēdējo reizi uz Daugavpils teātra skatuves. Pēc tam to varēs noskatīties tikai Daugavpils teātra dienu Rīgā ietvaros 15. maijā uz VEF Kultūras pils skatuves.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 7
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja kora panākumi Starptautiskajā konkursā „Eiropas kauss 2019”

No 19. līdz 22.aprīlim Minskā vienā no prestižākajām Baltkrievijas koncertzālēm noritēja Starptautiskais konkurss „Eiropas kauss 2019”, kurā piedalījās arī Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja 5.-12.klašu koris „ILLIOS”. Koris uzstājās ar programmu, dziedot dziesmas latviski.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 10
Daugavpils gatavojas uzņemt augsta ranga cīņas čempionātu

4.maijā Daugavpilī norisināsies augsta ranga sacensības: Ziemeļvalstu čempionāts brīvajā, sieviešu un grieķu- romiešu cīņā kadetiem un junioriem. Pasākumu ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu organizē sporta biedrība „Alians-D”. Sacensībās, kas norisināsies Daugavpils Olimpiskajā centrā, piedalīsies apmēram 300 jaunie cīkstoņi, viņu treneri un līdzjutēji.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 81
Tiks noskaidrotas labākās pilsētas hokeja komandas
Gaidāmajās brīvdienās, Daugavpils Ledus hallē, notiks pēdējās hokeja čempionāta spēles, pēc kurām arī tiks noskaidrotas un apbalvotas labākās hokeja komandas pamatgrupā un senioru grupā.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 16
Ģimenes diena - Iepazīšanās ar origami

2019.gada 28.aprīlī plkst. 13.00 aicinām uz Ģimenes dienas pasākumu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8).

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 60
Administratīvā komisija pieņēma lēmumu par naudas sodu SIA „Daugavpils ūdens”

23. aprīlī Daugavpils pilsētas domes Administratīvā komisija izskatīja administratīvās lietas materiālus par apkārtējās vides iespējamo piesārņojumu, kas konstatēts Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā 2019. gada 4. februārī.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 79
Kārtējā preses konference Daugavpils Domē 24. aprīlī

Preses konferencē ar žurnālistiem tikās Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, priekšsēdētāja 1. vietnieks Igors Prelatovs un priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 116
Skaistā futbolā sagraujam “Spartaku”

Optibet futbola Virslīgas 8. kārtas spēlē mūsu BFC “Daugavpils” futbolisti 600 skatītāju klātbūtnē ar 4:1 apspēlēja divkārtējos valsts čempionus Jūrmalas “Spartaks”. Pēc šī panākuma turnīra tabulā mūsu komanda pakāpusies uz ceturto vietu, savukārt Vugars Askerovs kļuvis par rezultatīvāko futbolistu.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 14
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinības Daugavpilī

Šī gada 4.maijā Daugavpilī notiks virkne pasākumu, kas veltīti Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 99
Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē notika  starptautiskā konference

Pagājušajā, 2018.gadā, mūsu valsts plaši un krāšņi nosvinēja simtgades jubileju. Latvijas valsts simtgades svinēšana aizsākās jau 2016.gada beigās, kad Ministru kabinets apstiprināja Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021.gadam, kas veidots, lai nostiprinātu esošās un radītu paliekošas vērtības nākotnei. Arī Valsts izglītības satura centrs, īstenojot pasākumu ciklu “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons”, ir aicinājis izglītības iestādes, to darbiniekus un izglītojamos ilgtermiņā iesaistīties Latvijas valsts simtgades svinēšanā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 47
Koncerts LATVIJAS ORĶESTRI LATVIJAS SIMTGADEI

04.05. plkst. 15.00 Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
Turpinot cildināt Latvijas simtgadi, Latviešu kultūras centrs 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, aicina apmeklēt koncertu, ko sniegs  orķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA, diriģents Aivars BROKS, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris ARMONICO, diriģents Normunds DREĢIS, Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas simfoniskais orķestris, diriģents Mārtiņš BERGS, Latviešu kultūras centra jauktais koris DAUGAVA, mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs USTINSKOVS.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 51
Lielajā talkā -2019 aktīvi piedalīsies Daugavpils Sociālais dienests

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Sociālais dienests” kopā ar visiem Daugavpils iedzīvotājiem aktīvi iesaistīsies Vislatvijas Lielajā talkā. Ap 150 Sociālā dienesta darbinieku un klientu  strādās pilsētas vides tīrības un sakoptības labā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 77