Šobrīd Daugavpilī

Ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:22

Daugavpilī ienāk zvaigžņotie Ziemassvētki

8.decembrī Vienības laukumā,  pulcējoties vairākiem tūkstošiem pilsētas iedzīvotāju un viesu, iedegtas ugunis Daugavpils galvenajā svētku eglē.
Mazie un lielie, svētku brīnumu sagaidot, sāka sanākt laukumā jau labu laiku pirms svinīgā brīža. Jau no pusdienlaika darbojās dzīvnieku sēta un mazuļu iecienītais Rūķu namiņš, kas šogad mainīja iekārtojumu un pārtapa par “Balto namiņu”. Te ciemiņus sagaidīja labsirdīgie pasaku tēli. Vairāki namiņa apmeklētāji labprāt izmantoja iespēju uzrakstīt un nosūtīt vēstuli Salavecītim.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 127
Pasniegti starptautiski apbalvojumi

2018. gada 30.novembrī Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā notika Valsts izglītības satura centra organizētais Latvijas valsts simtgadei veltītais pasākums “Award vienību labo darbu festivāls”. Pasākuma ietvaros 62 jaunieši no 16 dažādām Latvijas “Award” vienībām saņēma Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu. Apbalvojumu saņēmēju vidū arī 11 “Award” dalībnieki no Daugavpils.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 9
MUZIKĀLĀS BANKAS 2018 noslēguma ceremonija pirmo reizi notiks Daugavpilī

Gada vērtīgāko popa un roka dziesmu aptaujas „Muzikālā Banka 2018” noslēguma pasākums ar iemīļotāko Latvijas mūziķu dalību un tiešsaistes fināla balsojumu notiks Daugavpilī 2019. gada 9. februārī. Par vērtīgākās dziesmas titulu  cīnīsies „Prāta Vētra”, Dons, „Musiqq”, Intars Busulis, Aija Andrejeva, Mesa, The Sound Poets, Double Faced Eels, Bermudu divstūris, Ivo Fomins, Jauno Jāņu orķestris, Jānis Stībelis, Markus Riva, Tautumeitas un citi iemīļoti mākslinieki.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 86
Mūžībā devusies ārste Ņina Koļesņikova

8. decembrī mūžībā devusies ārste anestezioloģe, Goda daugavpiliete Ņina Koļesņikova. Izvadīšana 11. decembrī plkst. 13.00 no komunālo kapu kapličas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 62
Ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedriskā apspriešana

Sagatavots ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” plānotai darbībai- cietā reģenerētā kurināmā reģenerācijas iekārtu izveide Daugavpilī, Mendeļejeva ielā 13A.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 18
Daugavpils pilsētas domes kārtējā sēde

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Igors Prelatovs sasauc Daugavpils pilsētas domes kārtējo sēdi 2018.gada 13.decembrī, plkst.14.00 Domes sēžu zālē Krišjāņa Valdemāra ielā 1 un izsludina šādu darba kārtību:

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 93
Satiksmes ierobežojumi Mendeļejeva ielā

Sakarā ar Mendeļejeva ielas pārbūvi posmā no Višķu ielas līdz zemes gabalam ar kadastra apzīmējumu 05000071614 un ceļa posma pārbūve no Mendeļejeva ielas līdz Ziemeļu industriālās zonas 1.kārtas izbūves robežai, Daugavpilī,  no 2018. gada 10. decembra līdz 2019.gada 1.aprīlim autotransporta kustība tiks organizēta atbilstoši shēmai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 40
Erasmus+ projekti Daugavpilī

2018.gads ir īpašs, kad ir vēlme apkopot labos darbus Latvijai. Eiropas Savienības Erasmus+ projektu programmas periods tuvojas savam noslēgumam, un ir interesanti apjaust, cik nozīmīgs šis atbalsts bijis Daugavpils pilsētas izglītības iestādēm. Gada beigās gribas saprast, vai izglītības iestādes izmantojušas visas iespējas piesaistīt papildus finansējumu un ko tas devis izglītības iestādēm.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 35
Daugavpils teātris aicina sākt gadu ar izrādi „Čipolīno” ģimenes lokā!

Straujiem soļiem tuvojas gada ģimeniskākie svētki – Ziemassvētki. Daugavpils teātris novēl saviem skatītājiem pēc iespējas vairāk laika pavadīt kopā, tāpēc svētkos dāvina ģimenēm iespēju 2019. gada sākumā, 6. janvārī plkst. 12.00, apmeklēt izrādi „Čipolīno” akcijas „Ģimenes komplekts” ietvaros - jo kuplāks būs jūsu

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 29
Apkopota informācija par tarifu apmēru Daugavpilī

Daugavpils Domes speciālisti ir apkopojuši informāciju par tarifu apmēru dažādos Latvijas reģionos un arī lielākajās pilsētās.
Apkopotā informācija liecina, ka lielākā daļa tarifu Daugavpilī ir zemāka nekā citos Latvijas reģionos. Piemēram, mājokļa uzturēšanai vismazāk tēriņu ir Latgales iedzīvotājiem, arī siltumenerģijas tarifs nav pats augstākais valstī, Daugavpils ir 7. vietā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 69
Daugavpils muzejā iestājies Ziemassvētku gaismas laiks

Vai esat kādreiz redzējuši, kā gaisma sakausē un caurstrāvo stiklu, koku un mālu? Apvienojot šos neapvienojamos materiālus, rodas īsts brīnums. Ziemassvētku brīnums. Gada skaistākajiem svētkiem par godu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 7.decembrī atklāta izstāde “Gaismas laiks”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 191
Paziņojums par koku ciršanas ieceri sakarā ar būvprojekta „Miera ielas posmā no Grodņas ielas līdz Smilšu ielai pārbūve, Daugavpilī”  īstenošanu

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Komunālās saimniecības pārvalde” paziņo, ka publiskai apspriešanai tiek nodoti materiāli par koku ciršanu sakarā ar būvprojekta „Miera ielas posmā no Grodņas ielas līdz Smilšu ielai pārbūve, Daugavpilī” īstenošanu, zemes kadastra apzīmējumi 05000044924, 05000046220, 05000047425, 05000052119.  

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 78
Projekta Nr.3.3.1.0/17/I/045 “Daugavpils pilsētas publiskās infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības veicināšanai” īstenošana

Saskaņā ar 2018.gada 04.septembra parakstīto vienošanos starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Daugavpils pilsētas domi, turpinās projekta Nr.3.3.1.0/17/I/045 “Daugavpils pilsētas publiskās infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības veicināšanai” īstenošana.

Projekta ietvaros tiek veikti būvdarbi divos

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 95
“Muzikālās bankas” fināla apbalvošanas koncerts Daugavpilī
  1. gada 9. februārī Daugavpils Olimpiskajā centrā (Stadiona ielā 1) notiks “Muzikālās bankas” fināla apbalvošanas koncerts, kas ik gadu ir viens no krāšņākajiem un gaidītākajiem notikumiem Latvijas mūzikas pasaulē.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 210
DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMES ĀRKĀRTAS SĒDE

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Igors Prelatovs sasauc Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdi 2018.gada 7.decembrī, plkst.9.00  Domes sēžu zālē Krišjāņa Valdemāra ielā 1 un izsludina šādu darba kārtību:

 

 

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 394
Daugavpiliešus aicina nekāpt uz trauslā ledus

Pirms nedēļas Daugavpils Dome izdeva rīkojumu, kas pagaidām aizliedz atrasties uz ledus pilsētas administratīvajā teritorijā esošajās ūdenstilpēs. Diemžēl, daudziem pilsētas iedzīvotājiem vēlme baudīt ziemas priekus izrādījās stiprāka par veselo saprātu un nekādi aizliegumi nespēja atturēt viņus no kāpšanas uz vēl pavisam trauslā ledus.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 125
Apbalvoti aktīvākie brīvprātīgie godināšanas pasākumā  “Brīvs un prātīgs!”

5. decembrī Latviešu kultūras centrā notika brīvprātīgo godināšanas pasākums “Brīvs un prātīgs!”, kura laikā tiks apbalvoti visaktīvākie un labākie brīvprātīgā darba veicēji.Godināšanas pasākuma laikā tika apbalvoti Latgales mēroga brīvprātīgie, Daugavpils sabiedrisko organizāciju brīvprātīgie, kā arī Jaunatnes nodaļas un pašvaldības brīvprātīgie, kuri 2018.gada laikā piedalījās pasākumos un veica brīvprātīgo darbu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 200
Karatē. Baltic Funakoshi Cup 2018

Daugavpils BJSS sporta kompleksā norisinājās Starptautiskais Karatē turnīrs „Baltic Funakoshi Cup - 2018”, kas šogad veltīts Daugavpils karatē pastāvēšanas 39. gadadienai.
Sacensībās, ko organizēja Daugavpils Karatē Akadēmija „LFSKA” sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta pārvalde”, piedalījās karatisti no  Lietuvas, Latvijas un Krievijas.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 35
Filmas no programmas  LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADĒ

Vienības nama koncertzālē no 14.12. līdz 16.12.2018

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 211
Darba vērošana Bergamo mākslas vidusskolā

No 2018.gada 20.-24.novembrim Profesionālās izglītibas kompetences centra „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola” skolotājas Dace Abricka un Dita Kiceja-Slavicka Erasmus + projekta „PIKC-Profesija, Izglītība, Kvalitāte, Caurvijas”  (2018-1-LV01-KA101-046762) ietvaros devās darba vērošanas praksē uz Scuola d’Arte Applicata Andrea Fantoni skolu Bergamo (Itālija).

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 20