Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Centra vidusskolas 4. b klase izcīna uzvaru veselīga dzīvesveida izaicinājumā “Sporto Labākai dzīvei” Sporta ziņas

53
Daugavpils Centra vidusskolas 4. b klase izcīna uzvaru veselīga dzīvesveida izaicinājumā “Sporto Labākai dzīvei”

Rimi un Latvijas Olimpiskās komitejas projekta “Sporto visa klase” ietvaros Daugavpils Centra vidusskolas 3. a, 3. b un 4. b klase piedalījās veselīga dzīvesveida izaicinājumā “Sporto Labākai dzīvei”, kura ietvaros apguva jaunas zināšanas par veselīgu uzturu un sacentās īpaši sagatavotās sportiskās disciplīnās. Šie skolēni ir starp tām 100 klasēm, kuras izturējušas izaicinājuma atlases kārtu vairāk nekā 330 klašu konkurencē no Latvijas lielāko pilsētu un reģionu skolām.

Sacensībās “Sporto Labākai dzīvei” trīs klases apguva Rimi Bērniem ekspertes Olgas Ļubinas sagatavotos veselīga uztura pamatprincipus, izmēģināja spēkus fiziskās sagatavotības eksperta Kārļa Birmaņa stafetēs un pagatavoja savu veselīgo maltīti Rimi šefpavāra Normunda Baranovska vadībā. Taču sportistus jauniem sasniegumiem iedvesmoja olimpiete, cīkstone Anastasija Grigorjeva. Ātrākie un veiklākie visu uzdevumu izpildē bija 4. b klases skolēni, savukārt otro un trešo vietu izcīnīja attiecīgi 3. a un 3. b klase.

Sacensību disciplīnas veidotas tā, lai sniegtu jaunas zināšanas, saliedētu klases darbu un pārbaudītu skolēnu fizisko veiklību. Rimi šefpavārs un sacensību tiesnesis Normunds Baranovskis norāda, ka, lai  uzvarētu  sacensībās un arī ikdienā paveiktu visu iecerēto, viena no panākumu atslēgām ir regulāras  ēdienreizes: “Kā norāda paši bērni, tad, steidzoties uz  skolu, par brokastīm aizmirst vispār. Tāpēc enerģijas krājumi dienas laikā mēdz ātrāk izsīkt un parādās miegainība, zūd uzmanība. Tas tikai pierāda, ka par veselīgu un sabalansētu uzturu jārunā jau no mazotnes. Vienā no uzdevumiem kopā pagatavojām ēst un secinājām, ka veselīgas un sātīgas brokastis var pagatavot vien pāris minūtēs, un enerģija būs visai dienai,” stāsta Normunds Baranovskis.

Līdz pavasarim “Sporto labākai dzīvei” komanda viesosies gan Rīgas, gan arī citu Latvijas pilsētu un reģionu skolās, lai pienācīgi iesildītu skolēnus dalībai Latvijas Olimpiskās komitejas projekta “Sporto visa klase” finālsacensībās. Katra klase, kas piedalās sacensībās, saņem gardas un veselīgas balvas no Rimi. Savukārt katru sacensību uzvarētājklase saņem Rimi dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Lai piedalītos konkursā par iespēju savā skolā uzņemt “Sporto Labākai dzīvei” sacensību komandu, 2.–6. klašu skolēniem bija jāizaicina uz draudzīgu sacensību divas citas klases no savas skolas, kā arī jāparāda izdoma, radot savu unikālo sporta vingrojumu programmu.

Papildu informācija:

Regīna Ikala

SIA Rimi Latvia

sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tālr. 29499774

E-pasts: regina.ikala@rimibaltic.com