Šobrīd Daugavpilī

III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss Daugavpilī Kultūras ziņas

267
III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss Daugavpilī

2021.gada 9.janvārī Daugavpilī norisināsies III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss.

Sākotnēji šis konkurss bija daļa no Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla „Sudraba zvani”, taču laika gaitā tas ir attīstījies un kļuvis par neatkarīgu pasākumu, kas šoreiz ieskandinās jauno gadu citā formātā – atbilstoši mūsdienu situācijai – tiešsaistē. Tā būs jauna pieredze gan konkursa dalībniekiem, gan žūrijai.   

III Starptautiskajā Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkursā dažādās grupās piedalīsies 67 kori un vokālie ansambļi, kā arī 81 solists no 15 valstīm: ASV, Bulgārija, Baltkrievija, Gruzija, Horvātija, Kazahstāna, Krievija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Moldova, Polija, Rumānija, Zviedrija un Ukraina. Konkursa dalībnieki pēc izvēles izpildīs dziesmu vienā vai vairākās kategorijās: tradicionālā oriģinālā Ziemassvētku dziesma, Ziemassvētku tautas dziesma, Ziemassvētku laika sakrālais skaņdarbs, mūsdienu Ziemassvētku dziesma. 

Konkursantu sniegumu vērtēs vokālās mūzikas eksperti no Latvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Polija un Itālijas.

III Starptautisko Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkursu rīko Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Vienības namu.

KONKURSA BUKLETS


Papildu informācija:

Jevgeņijs Ustinskovs

Festivāla mākslinieciskais vadītājs, projekta autors

t.: 29538278

e-pasts: sb2@inbox.lv

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde

t.: 371 65476797

e-pasts: kultura@daugavpils.lv

https://www.daugavpils.lv/pilseta/iedzivotajiem/kultura/