Šobrīd Daugavpilī

XI Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA Kultūras ziņas

91
XI Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss   VIVA LA MUSICA

Šī gada 14. – 16.aprīlī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā (SBDMV) notika XI Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA, šoreiz jaunā formātā – žūrijas komisija vērtēja konkursa dalībnieku ierakstus. Tā kā pagājušajā gadā konkurss nenotika pandēmijas dēļ, šogad bija divkāršs prieks par katru konkursa dalībnieku.

Šoreiz konkurss bija veltīts divu izcilu komponistu – Roberta Šūmaņa 210 gadu jubilejas un Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejas atcerei, līdz ar to konkursa dalībniekiem savā programmā bija jāatskaņo arī viens no R.Šūmaņa vai L.van Bēthovena skaņdarbiem.

Kopumā konkursā šogad bija pieteikušies 42 dalībnieki no Serbijas, Ukrainas, Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas (Rīga, Jēkabpils, Ķekava, Viļāni, Gulbene, Valmiera, Ikšķile, Jūrmala, Līvāni, Ogre, Ādaži, Daugavpils).  A grupā piedalījās 7 dalībnieki vecumā no 9 līdz 11 gadiem, B grupā piedalījās 14 dalībnieki vecumā no 12 līdz 14 gadiem, C grupā – 10 dalībnieki vecumā no 15 līdz 17 gadiem, D grupā – 11 dalībnieki vecumā no 18 līdz 20 gadiem.

Tradicionāli konkursā piedalījās visdažādāko specialitāšu pārstāvji – pianisti, akordeonisti, ģitāristi, flautisti, saksofonisti, klarnetisti, trompetisti, vokālisti. Varēja redzēt arī retāk sastopamu instrumentu pārstāvju uzstāšanos – konkursā piedalījās tubists, mežradznieks, kontrabasists un sitaminstrumentālists.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija:

Asta KRIKŠČIŪNAITĖ – vokāliste, Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas profesore, Vokālās mākslas katedras vadītāja;

Darko DAVIDOVIČ – klarnetists, saksofonists, pilsētas Novi Sad Iosip Slavenski pamatskolas pedagogs (Serbija);

Andris VECUMNIEKS – komponists, diriģents, muzikologs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas katedras profesors, Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs;

Aivars BROKS – pianists, diriģents, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors, Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas vadītājs.

 Konkursā godalgotās I, II un III vietas ieguva 17 jaunie mūziķi no Latvijas, 2 – no Lietuvas un 1 – no Baltkrievijas, 1 – no Ukrainas, 2 – no Serbijas. Atzinības rakstus par veiksmīgu piedalīšanos konkursā saņēma 10 Latvijas pārstāvji.

Konkursa galveno balvu – GRAND PRIX izcīnīja pianiste Marija Jovanović no Serbijas.

Pateicamies visiem konkursa dalībniekiem, pedagogiem, koncertmeistariem par drosmi muzicēt un piedalīties konkursos arī šajos grūtajos apstākļos. Īpašs paldies par atbalstu Daugavpils kultūras atbalsta biedrībai, Valsts Kultūrkapitāla fondam un Daugavpils pilsētas domei.

Gaidīsim jaunos mūziķus 2022.gada aprīlī uz XII Starptautisko Jauno mūziķu konkursu VIVA LA MUSICA, cerēsim, ka šoreiz klātienē!  

 

Aivars Broks

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors,

konkursa žūrijas komisijas loceklis