Šobrīd Daugavpilī

Tradīciju mājā atklāta izstāde “Kad diedziņš ar pērlīti satikās” Kultūras ziņas

248

4. novembrī Tradīciju mājā tika atklāta Lāsmas Šembelas un Dārtas Stašānes izstāde “Kad diedziņš ar pērlīti satikās”, kurā apskatāmi unikāli pērļoto darinājumu un tautas vainagu piemēri. Izstādes atklāšana noritēja draudzīgā gaisotnē, ievērojot visas epidemioloģiskās normas.

Diemžēl viena no meistarēm, Dārta Stašāne, nevarēja piedalīties izstādes atklāšanā, tomēr viņas kolēģe Lāsma Šembela ne vien pastāstīja par to, kas tieši viņu iedvesmoja rokdarbu radīšanai, bet arī sniedza nelielu ieskatu rokdarbu etnogrāfijā. Lāsma atzina, ka stimuls mauču jeb pulsa sildītāju darināšanai bija gadatirgi, savukārt tautisko kroņu ideju viņa noskatīja no pazīstamas latviešu folkgrupas “Tautumeitas”.

Rokdarbu kolekcijas būs apskatāmas līdz 30. novembrim – no otrdienas līdz sestdienai, Tradīciju mājas darba laikā (no plkst. 11.00 līdz 18.00, pusdienu pārtraukums no 13.00 līdz 14.00). Izstādes apmeklējums ir bez maksas. Savukārt Tradīciju mājas radošās meistarklases atsāks darbu pēc situācijas ar koronavīrusu uzlabošanās.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.