Šobrīd Daugavpilī

Tikšanās ar Tautas teātri “Iskateļ” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Kultūras ziņas

445
Tikšanās ar Tautas teātri “Iskateļ” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

4. decembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz tikšanos ar Daugavpils Tautas teātri “Iskateļ”. Pasākumā ikvienam būs iespēja tikties ar aktieriem, kā arī baudīt teātra priekšnesumus.

“Iskateļ” ir vecākais no Daugavpils Kultūras pils mākslinieciskajiem kolektīviem, kā arī vienīgais krievu teātris Latvijā, kam 1976. gadā piešķirts Tautas teātra statuss. Kā jauniešu dramatiskais kolektīvs tas dibināts 1964. gadā. Visā pastāvēšanas laikā teātra dalībnieki iestudējuši vairāk nekā 70 dažādu žanru izrādes, kas ieguvušas gan skatītāju, gan profesionāļu atzinību.

Vairāk nekā pusgadsimta garumā teātris nemainīgi īsteno savu misiju – saglabā un popularizē krievu valodu, literatūru un kultūru. Veidojot priekšnesumus, teātra “Iskateļ” dalībnieki bieži vien pārkāpj tradicionālās robežas, rādot savus iestudējumus ārpus ierastajām telpām. Pašlaik Daugavpils Tautas teātris “Iskateļ” ir vienīgais Tautas teātris Latvijā, kura iestudējumi tiek veidoti krievu valodā un tiek atzinīgi novērtēti dažādos starptautiska līmeņa teātru festivālos un konkursos.

Teātra pastāvēšanas laiks bijis raibs – prieka un diemžēl arī skumju brīžu piesātināts. Šī gada pavasarī Daugavpils Tautas teātris “Iskateļ” atzīmēja savu 55 gadu pastāvēšanas jubileju. Savukārt oktobra sākumā mūžībā devās ilggadējais teātra režisors Jurijs Losevs. Tomēr teātra darbība nav apstājusies ne uz mirkli, un jau pēc nepilnas nedēļas, pieminot Jurija Loseva artavu teātra darbībā, aktieri radošā pasākumā viesosies Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

Tikšanās ar Daugavpils Tautas teātri “Iskateļ” notiks šī gada 4. decembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pasākumu zālē, Rīgas ielā 8. Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja tikties ar aktieriem un baudīt teātra priekšnesumus.

 

Gunta Ločmele

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja

sabiedrisko attiecību speciāliste

gunta.locmele@daugavpils.lv

tālr.: 20203713, 26114003

www.dnmm.lv