Šobrīd Daugavpilī

Terēzijas Brokas 95. gadu jubileju atzīmējā ar izstādi Kultūras ziņas

109

Atzīmējot izcilās mūzikas pedagoģes un kordiriģentes Terēzes Brokas 95. jubileju Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sagatavoja īpašu izstādi „Veltījums leģendārajai Latgales kordiriģentei Terēzei Brokai”, kas tika atklāta Terēzijas jubilejas dienā  30. septembrī.

Terēzija Broka dzimusi 1925. gada 30. septembrī, Rēzeknes apriņķa Viļānu pagastā, taču lielāko dzīves daļu ir dzīvojusi un strādājusi Daugavpilī, pasniedzot un vadot vairākus nopelniem bagātus kolektīvus. Izstādi atklāja unikāls latgaliešu folkloras vokāli instrumentālais ansamblis „Daina”, kuru dibināja pati Terēze Broka. Izstādes tapšanā piedalījās arī ģimenes pārstāvji.

Par savu nesavtīgo darbu un nenovērtējamo ieguldījumu kora mūzikas un Dziesmu svētku tradīciju saglabāšanā Terēze Broka saņēmusi vairākus nozīmīgus apbalvojumus. Jau padomju gados viņa saņēmusi LPSR Nopelniem bagātās mākslinieces un LPSR Tautas skatuves mākslinieces kvalifikāciju. 1995. gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, 2003. gadā kļuvusi par Lielās Mūzikas balvas laureāti. 2005. gadā Terēze Broka saņēmusi Daugavpils pilsētas domes apbalvojumu „Goda daugavpilietis”, 2013. gadā par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras popularizēšanā saņēmusi Latgaliešu kultūras gada balvu „Boņuks”, bet 2015. gadā saņēmusi Daugavpils pilsētas apbalvojumu „Par mūža ieguldījumu”.

Pasākuma laikā visiem interesentiem bija iespēja saņemt dāvanā Kultūras pārvaldes veidoto grāmatu par Terēziju Broku “Aiz azara bolti bārzi…”.

Izstāde apskatāma līdz 25. oktobrim.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas Domes sabiedrisko attiecibu un mārketinga nodaļa.