Šobrīd Daugavpilī

Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls Daugavpilī - tradīcijas un eksperimenti Kultūras ziņas

760

No 24. līdz 26. oktobrim Daugavpilī norisinājās XVI Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls, kas pulcēja kopā mūziķus no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Krievijas, Ukrainas un Francijas. Šī tradicionālā pasākuma ietvaros norisinājās arī Valērija Hodukina XI Starptautiskais jauno akordeonistu konkurss.

Kopš 1989. gada šis festivāls tiek rīkots ik pēc diviem gadiem un piesaista akordeona mūzikas meistarus no visām pasaules malām. Izpildītājiem un pedagogiem šī ir lieliska iespēja dalīties pieredzē, uzzināt par jaunākajām tendencēm mūzikas pasaulē, kā arī parādīt savu profesionālo prasmju izaugsmi.

Par labāko konkursa „A” kategorijā tika atzīts daugavpilietis Arkādijs Gorbunovs (Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskola), savukārt „B” kategorijā - Darja Gizuna no Baltkrievijas (M. Glinkas Minskas Valsts mūzikas koledža). Visiem konkursa laureātiem piešķirtas naudas balvas.

Festivāla organizatori – Daugavpils Kultūras pārvalde, Latviešu kultūras centrs, Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskola un Latvijas Akordeonistu asociācija atzīmē, ka mūsu valstī šis instruments mēdz vairāk interesēt vecāko paaudzi, savukārt citās valstīs par to arvien vairāk interesējas jaunie cilvēki. Piemērs tam – festivāla dalībnieki – grupa “Etnos Ensemble” no Polijas.

Iedzīvotāji tiek mudināti arī turpmāk nākt uz kultūras pasākumiem, jo īpaši tāpēc, ka apmeklēt tos var bez maksas.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: