Šobrīd Daugavpilī

Šonedēļ pirmizrāde iestudējumam bērniem „Raganiņa” Kultūras ziņas

266
Šonedēļ pirmizrāde iestudējumam bērniem „Raganiņa”

12. decembrī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde iestudējumam bērniem „Raganiņa” (rež. M. Korsiets). Pirmo reizi izrādē bērniem dažādu tautu pasaku tēli runās gan latviski, gan latgaliski, lai jautrā noskaņā iepazīstinātu Daugavpils teātra jaunākos skatītājus ar šīs valodas skanējumu.

Iestudējuma lugas autori Māris Korsiets un Egils Viļumovs stāsta: „Visa sava ceļojuma laikā raganiņa mācīsies latgaliešu valodu, un mēs ceram, ka tie bērni, kuri ikdienā nerunā latgaliski, izrādes gaitā mācīsies kopā ar galveno varoni. Ja bērns pēc izrādes noskatīšanās zinās vismaz vienu vārdu latgaliski, mēs būsim laimīgi.” Tāpat radošā komanda atzīmē, ka izrāde tiek veidota tā, lai arī bērnu vecākiem būtu interesanti sekot līdzi notiekošajam uz skatuves un gremdēties atmiņās par bērnībā lasītajām pasakām.

Raganiņa kopā ar savu draudzeni vārnu Valliju dodas caur mežu uz savu mājiņu uz vistas kājiņas. Ceļā viņas sastopas ar dažādiem meža iemītniekiem, kuri runā raganiņai nepazīstamā mēlē, bet šeit ar prieku viņai izlīdz draudzene Vallija, kura lieliski pārzina šo valodu. Vēlēdamās būt laba raganiņa, viņa ar savu burvju nūjiņu izpalīdz katram nelaimē nokļuvušajam, taču raganiņa nemaz nenojauš, ka vislielākais pārbaudījums viņai vēl priekšā.

Aicinām uz izrādi gan lielos, gan mazos skatītājus, lai ar galveno varoni dotos neaizmirstamā piedzīvojumā, kopā ar viņu mācītos skanīgo latgaliešu valodu un iegaumētu, ka nav jāpārdzīvo, ja kaut kas uzreiz neizdodas - visgardāk smejas tas, kurš smejas pēdējais! 

Raganiņas lomā iejutīsies aktrise Zanda Mankopa, pārējās lomās: Inese Ivulāne-Mežale, Līga Ivanova, Maija Korkliša, Anna Blakunova, Anna Jackeviča, Svetlana Morozova, Kristīne Veinšteina, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Vanda Gibovska, Kristīna Zaharova, Ritvars Gailums, Māris Korsiets, Egils Viļumovs.

Izrādes scenogrāfs un kostīmu mākslinieks ir Egils Viļumovs, horeogrāfe - Anna Blakunova, muzikālā noformējuma autors - Staņislavs Šimanskis, dziesmu tekstu autore - Kristīne Veinšteina, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs.

Iestudējuma „Raganiņa” pirmizrāde notiks 12. decembrī pl.12.00, tuvākās izrādes – 17. decembrī pl.10.00, 18. decembrī pl.12.00 un pl.18.30, 19. decembrī pl.10.00.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520), Biļešu paradīze kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.