Šobrīd Daugavpilī

Saistībā ar stingrākiem Covid-19 izplatības ierobežojošajiem pasākumiem, kas pieņemti valdības ārkārtas sēdē, Daugavpils kultūras iestādes apmeklētājiem ir slēgtas. Kultūras ziņas

201
Saistībā ar stingrākiem Covid-19 izplatības ierobežojošajiem pasākumiem, kas pieņemti valdības ārkārtas sēdē, Daugavpils kultūras iestādes apmeklētājiem ir slēgtas.

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs” no 27. novembra pārtrauc apmeklētāju pieņemšanu uz laiku līdz šo ierobežojumu atcelšanai .

Apmeklētājus nepieņems arī Daugavpils Šmakovkas muzejs.

Apmeklētājiem slēgts arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Māla mākslas centrs.

Arī nacionālie kultūras centri apmeklētājiem ir slēgti.

 

Apmeklētājus pieņems tikai Latgales centrālā bibliotēka.

Ievērojot LR Ministru kabineta noteiktos paplašinātos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, ir atjaunota informācija par Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) un tās filiāļu darbu ārkārtējās situācijas laikā.

 1. Ikvienam bibliotēkas apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs. Ienākot bibliotēkā, ir jādezinficē rokas.
 2. Bibliotēkās var notikt tikai individuāli apmeklējumi, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus.
 3. Bibliotēkas apmeklējuma laikā jāievēro 2 metru distance, vienam apmeklētājam tiek paredzēti vismaz 10 kvadrātmetri.
 4. Bibliotēkas apmeklētāji bibliotēkas telpās drīkst uzturēties ne ilgāk par 30 minūtēm.
 5. Bibliotēkās turpina grāmatu, žurnālu un citu izdevumu izsniegšanu uz mājām. Visi no lasītājiem saņemtie izdevumi tiek ievietoti “karantīnā” uz 72 stundām.
 6. Bibliotēkas apmeklētājiem nav pieejami datori publiskai lietošanai.
 7. Bibliotēkās tiek aizliegta klātienes pasākumu organizēšana, lietotāju apmācības un radošās nodarbības grupās.
 8. Apmeklētājiem ir slēgts Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs.
 9. Bibliotēkas telpās aizliegts atrasties personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm (drudzis, klepus, elpas trūkums).
 10. Bibliotēkas apmeklētāji tiek aicināti izmantot pakalpojumus attālināti.

10.1 LCB un tās filiāļu reģistrētajiem lietotājiem, uzrādot lasītāja karti, tiek nodrošināta iespēja nodot grāmatas jebkurā Daugavpils publiskajā bibliotēkā neatkarīgi no tā, kurā bibliotēkā grāmatas tika paņemtas.

 1. Mainoties epidemioloģiskajai situācijai, bibliotēkas apmeklētāju apkalpošanas kārtība var tikt grozīta.

Bibliotēka piedāvā virkni pakalpojumu, kas ir pieejami attālināti: reģistrēšanās par bibliotēkas lietotāju, aizpildot tiešsaistes anketu; grāmatu rezervēšana un lietošanas termiņa pagarināšana savā elektroniskā kataloga lietotāja profilā “Mana bibliotēka”; piekļuve datubāzēm un 3td e‑GRĀMATU bibliotēkai; digitālās uzziņas, rakstot uz e-pastu info@lcb.lv; attālinātās bibliotekārās stundas skolēniem un studentiem.

Aicinām sekot līdzi jaunumiem bibliotēkas mājaslapā www.lcb.lv, kā arī LCB un tās filiāļu Facebook lapās, kur pieejama visa aktuālā informācija par bibliotēkas darbu un sniegtajiem pakalpojumiem kā klātienē, tā arī attālināti. Bibliotēku kontaktinformācija – šeit.