Šobrīd Daugavpilī

Marka Rotko mākslas centrā atklāta vasaras izstāžu sezona Kultūras ziņas

536

5. jūlijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tika atklāta vasaras krāsām un formām veltīta jaunā izstāžu sezona. Kā vienmēr, šis pasākums iezīmējās ar vairāku tematisko ekspozīciju atklāšanu, īpašu vietu starp kurām ieņēma kolāžas tehnikā izpildīta Maibritas Bjelkes izstāde „Daudzkrāsainība”. Dāņu māksliniece apmeklē Daugavpilī otro reizi - iepriekš mūsu pilsētā viņa ir bijusi tieši pirms desmit gadiem.

Izstāžu sezona iepriecināja apmeklētājus ar darbiem visdažādākās tehnikās: sākot ar keramikas izstāžu blokiem „Pamati” un „Pamatelementi”, un beidzot ar pirmā starptautiskās simpozija „Silva Linarte” gleznām, kas tika veltīts izcilai Daugavpils māksliniecei un pedagoģei Silvijai Linartei (1939-2018).

Jaunā vasaras sezona nav vienīgais aizraujošs notikums mākslas centra komandai, jo burtiski pēc dažām dienām, 12.jūlijā, šeit mainīsies Marka Rotko oriģinālu pastāvīga ekspozīcija. Šim nozīmīgajam brīdim ir sagatavota īpaša programma, iekļaujot slaveno mūziķu koncertu, publisku diskusiju un jauno gleznu prezentāciju.

Visu aktuālo informāciju par esošām un topošām izstādēm, un Marka Rotko mākslas centra pārējo darbību, var atrast vietnē www.rothkocenter.com, ka arī sociālajos tīklos.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: