Šobrīd Daugavpilī

Rotko centrā mākslinieki pārvar laikmeta nenoteiktību Kultūras ziņas

549

No piektdienas, 6. novembra, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ar sešiem projektiem uzsāks jauno izstāžu sezonu. Visus darbus vienojošais motīvs ir mēģinājums pārvarēt nenoteiktību, kura šajos laikos dzīvo katrā māksliniekā un cilvēkā.

Skatītāju uzmanībai tiks piedāvāti trīs nozīmīgu Latvijā strādājošo mākslinieku projekti: Ievas Jurjānes izstāde „Gals un sākums. Turpinājums” lauž ilūzijas par iespēju apturēt laiku un atgādina par tā nepielūdzamo ritējumu. Lielo bloku turpina Kaspara Geiduka neparastie un daudzveidīgie „Elementi” un vienas no pirmajām Rotko plenēru dalībnieces Elgas Grīnvaldes „Tukšuma spēks”, kuru papildina speciāli šai izstādei komponētā Toma Auniņa mūzika. Vēl trīs lieliski projekti nāk no ārzemēm: lietuviešu keramiķes Egles Einikīte-Narkevičienes izstādes “One Size” apmeklētājiem piedāvā runāt par cilvēkiem un viņu atšķirīgajām pieredzēm. Deviņu japāņu grafiķu kopizstādē „Japānas stāsti” parādītas Uzlecošās saules zemes kultūras tradīcijas un arī šodienas skatījums uz mākslu kopumā. Izpildījumā mazs, bet svarīgs projekts ir Ķīnas fotogrāfa Siliana Ma izstāde “Svārstības no nekārtības uz kārtību”.

Izstāžu apmeklētāji varēs novērtēt ne vien mākslinieku vizuālo sniegumu, bet arī interesantus tehniskus risinājumus, ko izmantojuši projektu veidotāji.

Šoreiz izstāžu sezonas atklāšana, ņemot vērā spēkā esošos ierobežojumus, notiek bez skatītājiem. Visas izstādes pieejamas apskatei no 6. novembra līdz 2021. gada 10. janvārim.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.