Šobrīd Daugavpilī

Koris „Balsis” pieskandinās vilcienu maršrutā Rīga-Daugavpils un dabas parku „Daugavas loki” Kultūras ziņas

62
Koris „Balsis” pieskandinās vilcienu maršrutā Rīga-Daugavpils un dabas parku „Daugavas loki”

No 2011. gada 22. līdz 24. augustam Jauniešu koris BALSIS uzsāks divu nebijušu koncertu sēriju pilotprojektus vienlaicīgi! Pirmais projekts saistīts ar jau ļoti senu kora mākslinieciskā vadītāja Inta Teterovska ieceri - izbraucot visu Daugavas baseinu Latvijas teritorijā, piestāt tuvu akvatorijai esošajās pilsētās un ciemos un sniegt tur koncertus baznīcās, kultūras namos, brīvdabas estrādēs u.c. Otrs - ar Latvijas dzelzceļa stacijām un līnijām. Nākamā gada laikā, sadarbībā ar Latvijas novadiem un pašvaldībām, tiks organizēta koncertu sērija skaistākajās dzelzceļa stacijās un pie dzelzceļa esošās pašvaldībās.

Ieskandinot Latvijas dzelzceļa līnijas Rīga – Daugavpils 150 gadu jubileju 22. augustā Jauniešu koris BALSIS sniegs divus bezmaksas koncertus: AS "Pasažieru vilciens" vilciena maršrutā Rīga – Daugavpils Nr.602 ar atiešanas laiku no Rīgas 7.32 ceļa posmā no Pļaviņām līdz Daugavpilij (no 9.23-11.04) OTRAJĀ VAGONĀ notiks kopīga sadziedāšanās ar tautā iemīļotām dziesmām un plkst. 12.00 Daugavpils dzelzceļa stacijā koncerts ar V.Pūces dziesmu cikla "Gadalaiki" fragmentiem.

Savukārt ar Naujenes pagasta pārvaldes atbalstu plkst. 18.30 koris uzstāsies Spruktu Sv. Antona Romas katoļu baznīcā un plkst. 20.00 Jezupovas Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā.  23.augusta rītā BALSIS ar www.plostilatgale.lv koka plostiem dosies dziesmotā braucienā lejup pa Daugavas lokiem no Slutišķiem līdz Kraujai.

Izsakām milzīgu pateicību visām iesaistītajām organizācijām un institūcijām par atbalstu šo koncertu organizācijā, īpaši Daugavpils novada Kultūras pārvaldei un vadītājai Ināra Mukāne, Naujenes pagasta pārvaldei un tās vadītājai Ināra Miglāne, Spruktu un Jezupovas baznīcu draudzēm un prāvestam Pāvelam Turonokam, uzņēmējam Ilmāram Locikam.    

Jauniešu koris BALSIS uzsāk savu 25.sezonu, kuras laikā ir ieplānota aktīva dažādu koncertprogrammu atskaņošana Latvijā (Projekta Missa a cappella turpinājums - Peter Togni mesas pirmatskaņojums; Valta Pūces koncertprogramma; jubilejas koncertu sērija; Johannesa Brāmsa Vācu rekviema atskaņojuma u.c.) un lieliskas ārzemju tūres (dalība koru konkursā Tolosā, Spānijā 2011.gada rudenī; koncerttūre Francijā 2012.gada maijā; dalība pirmajā AUDI Jauniešu koru festivālā Ingolštatā 2012. gada jūlijā, Vācijā; dalība prestižajā koru festivālā Lundā, Zviedrijā 2012.gada oktobrī). www.balsis.lv, INTS TETEROVSKIS 29414158

 

Foto: www.balsis.lv