Šobrīd Daugavpilī

Paziņoti Daugavpils muzeja modernizācijas metu konkursa rezultāti Kultūras ziņas

431

Aizvadītajā gadā viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, svinēja 80 gadu jubileju. Tieši šajā gadā bija iesākts sarežģīts un darbietilpīgs, bet ļoti svarīgs process: pilsētas muzejs nopietni gatavojas modernizācijai. 21. janvārī Daugavpils pilsētas domē paziņoja metu konkursa rezultātus, kas sniedz priekšstatu par to, kā pēc dažiem gadiem varētu izskatīties daugavpiliešu paaudzēm pazīstamā vieta Dubrovina parka tuvumā.

Muzeja vadība stāsta, ka vajadzība pēc modernizācijas radās jau sen: divas 19.gs.ēkas, kurās nu jau 60 gadus atrodas muzejs, ir visai bēdīgā tehniskā stāvoklī. Muzeja krājums, kas mērojams vairāk nekā 100 000 eksponātu, prasa plašākas telpas. Jāmaina arī 20 gadus vecā ekspozīcija. Ar to arī nolēma sākt ceļu uz lielajām pārvērtībām.

Domē ideju atbalstīja un nolēma izveidot darba grupu, kas izstrādāja infrastruktūras modernizācijas priekšlikumus. Viens no tiem bija rīkot metu konkursu, kas veiksmīgi noritēja pērnā gada izskaņā un nu ir zināmi arī uzvarētāji, kas palīdzēja iegūt iespējami labāko risinājumu muzeja kompleksa pārbūves iecerei, nodrošinot arī racionālu līdzekļu izmantošanu. Vīzija guva žūrijas un pieaicinātā eksperta pozitīvas atsauksmes.

Tas ir pirmais solis ceļā uz lielajām pārvērtībām. Šogad ieplānots izstrādāt būvprojektu, bet pēc tam secīgi īstenot visas ieceres: renovēt vēsturiskās ēkas un paaugstināt to energoefektivitāti, paplašināt krājumu, pielāgot vidi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pārbūvēt muzeja pagalmu, un, protams, izveidot jaunu, modernu ekspozīciju, kas būs interesanta dažādām apmeklētāju kategorijām. Tas būs sarežģīts un vērienīgs dažādu nozaru speciālistu kopdarbs, kura rezultāts, pēc speciālistu atzinuma, būs tā vērts

Projekta autori ir pārliecināti: veiksmīgas īstenošanas rezultātā muzejs kļūs par mūsdienīgu tūrisma objektu un Daugavpils vizītkarti, ar kuru varēs lepoties pilsētas iedzīvotāji.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: