Šobrīd Daugavpilī

Vienības namā apmeklētājiem durvis vērusi “Tradīciju māja” Kultūras ziņas

378

6. augustā Vienības namā pateicoties Latviešu kultūras centra pūlēm tika atklāta jauna kultūras telpa – «Tradīciju māja», kas izveidota tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanai un nodošanai nākamām paaudzēm. Šai vietai jākļūst par platformu daudzām izstādēm, meistarklasēm un lekcijām, kas piesaistīs gan vecākās, gan jaunākas paaudzes uzmanību.

«Tradīciju mājas» atklāšanas laikā notika pašdarinātu pūšamo instrumentu izstādes «Svilpaunieki Plus» prezentācija, kurā ir pārstāvēti vairāki pazīstamo Krāslavas meistaru Ingas un Aleksandra Maijeru darbi. Šeit var apskatīt tradicionālās māla svilpes un okarīnas, kuras būs eksponētas līdz 30. septembrim.

Visu augustu ikviens varēs piedalīties bezmaksas nodarbībās, kas būs veltītas vasaras māju dekorēšanai, seno laiku ikdienai un prasmēm, latviešu kultūrai un citām tēmām. Informācija par šīm nodarbībām atrodama mājaslapā www.vienibasnams.lv. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni ir obligāta.

Augustā «Tradīciju māja» strādās testa režīmā un būs atvērta no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10:00 līdz 18:00 (pusdienu pārtraukums 12:00-13.00), vienlaicīgi uzraugot šīs vietas apmeklētāju pieprasījumu un vēlmes. Aktīvā sezona sāksies septembrī, līdz ar ko mainīsies nodarbību grafiks un to temati, kas būs pielāgoti gadalaikam. No septembra darbu sāks arī latgaliešu folkloras skola. Tomēr jebkurai no šīm aktivitātēm būs ierobežojumi dalībnieku skaitam koronavīrusa profilakses dēļ.

«Tradīciju māja» cer kļūt par interesantu vietu gan pieaugušajiem interesentiem, gan pirmsskolas vecuma bērniem un skolēniem, piedāvājot apgūt tradicionālās prasmes un zināšanas par pagātnes kultūru maksimāli atraktīvā formā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.