Šobrīd Daugavpilī

Nikolaja Poļakova mazmeita uzdāvināja Daugavpilij slavenā Klauna Koko leģendārās kurpes Kultūras ziņas

576

17. augustā Daugavpilī norisinājās I Starptautiskais ielu teātra un klaunādes festivāls, kas ir veltījums mūsu novadniekam,  slavenajam klaunam KOKO, Nikolajam Poļakovam (1894 (1900) – 1974). Uz pasākumu no Lielbritānijas bija ieradusies Nikolaja Poļakova mazmeita Mina Hassani. Viņa uzdāvināja Daugavpilij vectēva leģendārās kurpes, kas tagad glabāsies slaveno novadnieku galerijā.

Mina Hassani tikās ar preses pārstāvjiem un pastāstīja par sava slavenā vectēva dzīves gaitām: par to, kā Daugavpilī (tolaik – Dvinskā) dzimis Nikolajas Poļakovs kļuva par Apvienotās Karalistes 20. gadsimta slavenāko un iemīļotāko Klaunu Koko, kā viņš vairākus gadus veltīja tam, lai izglītotu bērnus ceļu drošības jautājumos, turklāt, darīja to bez maksas, ieguldot izglītojošajos materiālos pusi no savas algas. Par nopelniem bērnu izglītošanā 1962. gadā tika apbalvots ar Britu Impērijas ordeni, ko viņam personīgi pasniedza karaliene Elizabete II.

Visas Lielbritānijas bērnu mīlulis, nebēdnīgais Klauns Koko arī ārpus cirka arēnas nezaudēja  savu labestību: viņš bija ļoti gādīgs un mīlošs vīrs, tēvs un vectēvs.

Nikolajs Poļakovs vienmēr ļoti gribējis atgriezties dzimtajā pilsētā, un viņa mazmeita Mina Hassani bija patiesi priecīga, ka tas beidzot ir noticis.  Kā simbolu tam, ka vectēvs ir atgriezies dzimtenē, viņa uzdāvināja pilsētai Nikolaja Poļakova, Klauna Koko spieķi un slavenās 58. izmēra kurpes, kas ir ierakstītas Ginesa rekordu grāmatā. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis pateicās par dāsno dāvanu un pastāstīja, ka šī ģimenes relikvija glabāsies Marka Rotko mākslas centrā, kur ir iecerēts izveidot izcilajiem novadniekiem veltītu ekspozīciju. Tās atklāšana ieplānota novembrī, Latvijas valsts svētkos.

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: