Šobrīd Daugavpilī

Muzejs atsāk darbu un aicina baudīt Māra Čačkas “Klātienes dialogus” Kultūras ziņas

260

5.jūnijā, pēc vairāk kā pusgadu ilga pārtraukuma, individuālajiem apmeklētājiem durvis vēris Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (Rīgas ielā 8). Par godu ilgi gaidītam atkalsatikšanās brīdim, no 7.jūnija šeit skatāma mākslinieka Māra Čačkas lielformāta darbu personālizstāde “Klātienes dialogi”.

Izstāde tika iekārtota vēl aprīlī, un visu šo laiku pacietīgi gaidīja, kad varēs tikt atrādīta mākslas cienītājiem. Tā iezīmē šogad pirmo iespēju atkal apmeklēt muzejus un izstādes klātienē un publiski satikties ar Māra Čačkas jaunākajiem mākslas darbiem, iesaistoties savdabīgā un nepārtrauktā dialogā ar autoru, sevi un pasauli.

Izstāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāma vien trīs nedēļas, līdz 27.jūnijam, bet tās tematiskais turpinājums gaidāms nākamā gada februārī, kad Māra Čačkas darbi tiks eksponēti galvaspilsētā, izstāžu zālē ”Rīgas mākslas telpa”.

Plašāka informācija par M.Čačkas personālizstādi „Klātienes dialogi” atrodama šeit (http://dnmm.lv/lv/Aktualitates/1/1777/Mara-Cackas-personalizstade-%E2%80%9CKlatienes-dialogi%E2%80%9D-atverta-apmekletajiem)

Apliecinot izstādē akcentēto ideju, cilvēka ikdienā aktuālāko un nozīmīgāko, proti, saskarsmes nepieciešamību, muzeja kolektīvs pauž patiesu prieku par iespēju atkal klātienē uzņemt viesus, un ir pārliecināts, ka īpašā radošā gaisotne, kas nu atkal valda izstāžu zālēs, palīdzēs arī turpmāk ražīgi strādāt gan pirms, gan arī pēc iecerētās renovācijas, kas dažu gadu laikā kardināli mainīs daugavpiliešiem kopš bērnības pazīstamās telpas.

Apmeklētājus laipni aicina apskatīt gan Māra Čačkas “Klātienes dialogus”, gan arī citas muzeja izstādes un ekspozīcijas. Tiek pieņemti individuālie apmeklētāji, kas nāk pa vienam vai vienas mājsaimniecības sastāvā, telpās jālieto mutes un deguna aizsegi, apmeklējuma laikā jāievēro 2 metru distance (izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos). Katram apmeklētājam iekštelpās tiek nodrošināta 25m2 liela platība. Ekspozīciju telpas ir gana plašas, tāpēc vizīti nav nepieciešams pieteikt iepriekš. Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālr. 65424155, 20203713.

Muzeja darba laiks:

Pirmdiena: 10.00-16.00

Otrdiena: 10.00-18.00

Trešdiena: 10.00-18.00

Ceturtdiena: 10.00-18.00

Piektdiena: 10.00-18.00

Sestdiena: 10.00-18.00

Svētdiena: 10.00-16.00

Sižetu sagatavoja Daugavpils pisletas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.