Šobrīd Daugavpilī

Muzejs aicina ielūkoties pusgadsimtu vecā pagātnē Kultūras ziņas

319

16.oktobrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) sāka darboties izstāde „Padomju laika dzīvoklī”. Tajā apskatāmie 1960.-1970. gadu interjera un sadzīves priekšmeti ļauj sajust laikmeta dvesmu un atgriezties pusgadsimtu senā pagātnē.

Mājīga viesistaba iekārtota, izmantojot eksponātus no muzeja krājuma. Daļa no tiem gaidīja savu laiku jau vairākus gadus, daļa tika sagādāta speciāli izstādei. Talkā nākuši gan muzeja darbinieki, gan pilsētas iedzīvotāji, kuri atnesa uz muzeju visai neparastus priekšmetus. Izstādes veidotāji norāda, ka daudzi eksponāti noteikti nav atrodami nevienā citā Latvijas muzejā.

Viesistabā var ieraudzīt skaistumkopšanas ierīces un kosmētiku, kas tolaik bija ikvienas dāmas arsenālā. Sekcijas plauktos atrodamas laikmeta lasītākās grāmatas, bet atvilktnēs glabājas centīgi sakārtotās nozīmītes, kas noteikti varēja kļūt par ikviena kolekcionāra sapni, rotaļlietas, dokumenti un daudzi citi sadzīves priekšmeti un laikmeta liecības. Daži no tiem vairākus gadus saglabājušies neskarti muzeja fondos, bet dažiem otru dzīvību dāvājušas restauratora prasmīgās rokas.

Paveikto atzinīgi novērtēja apmeklētāji, kas izstādi paguva aplūkot jau atklāšanas dienā.

Izstādes apskates laikā apmeklētājus aicina ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus un lietot sejas aizsargmaskas. Grupām jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālr. 65424155, 20203713.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.