Šobrīd Daugavpilī

Muzejā skatāma Baltijas ceļa 30.gadadienai veltīta izstāde Kultūras ziņas

282
Muzejā skatāma Baltijas ceļa 30.gadadienai veltīta izstāde

Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, no 15. līdz 31. augustam Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma izstāde „Man pieder tēvu zeme”. 

Izstādē aplūkojami dokumenti, fotogrāfijas, dažādi izdevumi – aicinājumi, informatīvie biļeteni, laikraksti, plakāti, kas ataino Trešās Atmodas laika notikumus Daugavpilī un to dalībniekus.

Ieeja izstādē ir bez maksas.

1989. gada 23. augustā, pieminot pirms 50 gadiem starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu, trīs nācijas pie Baltijas jūras pārsteidza visu pasauli. Aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās un izveidoja 600 km garu cilvēku ķēdi, kas vijās cauri visām trim Baltijas valstīm un savienoja Tallinu, Rīgu un Viļņu, radot vienotību trīs valstu centienos pēc brīvības. Akcijā piedalījās ap 200 Daugavpils pilsētas un rajona iedzīvotāju.

Baltijas ceļu organizēja visu Baltijas valstu nacionālās kustības: Igaunijas Tautas fronte Rahvarinne, Latvijas Tautas fronte un Lietuvas Reformu kustība Sajūdis. Baltijas ceļš bija lielākā miermīlīgā demonstrācija pasaules vēsturē un izšķirošs pavērsiens Baltijas valstu cīņā par neatkarību. Tas bija iespējams vienīgi caur cilvēku vienotību un kopīgu paļāvību, kuru pauda ikviens cilvēks kopējā mērķa sasniegšanai. 2009. gadā akcija Baltijas ceļš iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, tādējādi apliecinot akcijas nozīmīgumu pasaules mērogā.