Šobrīd Daugavpilī

Marka Rotko mākslas centrā norisinājās 16. glezniecības simpozijs Kultūras ziņas

184

25. septembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notika 16. starptautiskā glezniecības simpozija noslēguma izstādes atklāšana, kas ik gadu tiek veltīts slavenā mākslinieka dzimšanas dienai. Šī labā tradīcija ir pamats aizrautīgam radošam darbam kolektīvā un iedvesmai, kas tiek smelta no Marka Rotko filozofijas, ka arī pilsētas un Daugavpils cietokšņa atmosfēras.

Šogad Covid-19 pandēmija ieviesa savas korektīvas simpozija organizācijā - tajā nevarēja piedalīties mākslinieki no Lielbritānijas, Holandes, ASV, Vācijas un Polijas, un kopējais dalībnieku skaits samazinājās no 10 līdz 7 cilvēkiem. Tomēr tas netraucēja auglīgam gleznotāju darbam.

Izstādē savus darbus skatītājiem piedāvā septiņi mākslinieki: Vija Zariņa (Latvija), Kaspars Zariņš (Latvija), Nataļja Marinoha (Latvija), Uldis Čamans (Latvija), Romualds Balinsks (Lietuva), Toms Rudoks (Lietuva) un Rozmarija Torpo (Somija).

Simpozija dalībnieki atzinās, ka Marka Rotko mākslas centrs un Daugavpils cietoksnis ir unikāla vieta lai pilnīgi sakoncentrēties uz radošā darba - katrs atrod šeit savu iecienīto stūrīti, motīvu vai objektu, kas kļūst par iedvesmas avotu.

Marka Rotko mākslas centrs pateicas Daugavpils domei, Valsts kultūrkapitāla fondam, ASV vēstniecībai Latvijā un uzņēmumam Caparol par sniegto atbalstu simpozija organizācijā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.