Šobrīd Daugavpilī

Lieldienu noskaņas Daugavpilī turpinās Kultūras ziņas

136

Aizvadītās nedēļas nogalē, no 16.aprīļa, Daugavpils iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja vērot, kā Vienības laukumā esošās Lieldienu olas tiek ietērptas jaunā mākslinieciskā  veidolā. Šādi aizsākās unikāla akcija “Mākslas pieskāriens”, kas līdz maija sākumam turpinās radīt svētku noskaņu dažādās pilsētas vietās.

Katoļu un luterāņu Lieldienas ir jau nosvinētas, bet, tā kā ievērojama daļa pilsētas iedzīvotāju ir pareizticīgie un vecticībnieki, kuri Lieldienas svinēs 2. maijā, Daugavpils pilsētas domes vadība nāca klajā ar ierosinājumu izveidoto Lieldienu noformējumu saglabāt ilgāk, radot unikālu dāvanu pilsētas mikrorajonu iedzīvotājiem.

Vairāku dienu garumā pilsētas centrālajā laukumā notika Lieldienu olu apgleznošana. Savu meistarību radošās akcijas ietvaros demonstrēja ne vien Daugavpils mākslinieki, bet arī mūziķi, Daugavpils Teātra aktieri un citi sabiedrībā pazīstami daugavpilieši, kā arī pilsētas iedzīvotāji, kas nevarēja paiet garām un arī pauda vēlmi iesaistīties svētku noskaņas radīšanā. Akcijas rezultātā bija radīti vairāk nekā 20 unikāli mākslas darbi. Katrs no tiem tapa ar pavasarīgiem labā vēlējumiem ikvienam daugavpilietim

Līdz 25. aprīlim apgleznotās Lieldienu olas būs apskatāmas Vienības laukumā, bet pēc tam tās tiks pārvietotas uz pilsētas mikrorajoniem, kur arī priecēs daugavpiliešus līdz maija sākumam.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pisletas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.