Šobrīd Daugavpilī

Latgales Centrālā bibliotēka aicina izmantot attālinātos pakalpojumus Kultūras ziņas

278

Pēdējo nedēļu situācija ir ieviesusi būtiskas korekcijas visu sabiedrisko iestāžu darbā. Izņēmums nav arī Latgales Centrālā bibliotēka. Pašlaik tā neapkalpo lietotājus klātienē, taču bibliotēkas speciālisti nemitīgi strādā pie tā, lai nodrošinātu lasītājiem iespēju iegūt daudzveidīgu  informāciju attālināti.

 Tiek veikts apjomīgs darbs literatūras un krājumā esošo audio ierakstu sakārtošanā un sistematizēšanā. Notiek intensīva speciālistu kvalifikācijas celšana un apmācības, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un metodes.

Plašākais darbs tiek veikts, nodrošinot lietotājiem iespēju attālināti piekļūt dažādām datubāzēm. Bibliotēkas mājas lapā www.lcb.lv un sociālajos tīklos regulāri tiek publicēta informācija par noderīgiem un pārbaudītiem resursiem, ko var izmantot mācībām un pašpilnveidei. Reģistrētie bibliotēkas lietotāji, kam ir pieejas vārds un parole, iegūst bezmaksas piekļuvi vairākām datubāzēm, kur digitāli apkopota dažādu nozaru literatūra vairākās valodās. Reģistrēties un saņemt datus piekļuvei tagad var arī tiešsaistē.

Savukārt tiem lasītājiem, kas pirms ārkārtas situācijas paguva izņemt, bet nenodeva grāmatas, atgādina: lai gan apkalpošana klātienē un grāmatu izsniegšana un pieņemšana pagaidām ir apturēta, grāmatu lietošanas termiņš tiek pagarināts līdz ārkārtas situācijas beigām.

Skolēniem un studentiem, kas netiek pie vajadzīgās grāmatas, bibliotēka piedāvā literatūras bezmaksas skenēšanas pakalpojumu. 

Šonedēļ visā Latvijā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Latgales Centrālās bibliotēkas kolektīvs ar nožēlu atzīst, ka ļoti ilgojas pēc saviem lasītājiem, bez kuriem arī profesionālie svētki vairs nav tik piepildīti, kā parasti. Ar nepacietību gaidot atkalredzēšanos, visi grāmatu draugi tiek aicināti ielūkoties bibliotēkas facebook kontā un gūt pozitīvas emocijas, atdzīvinot grāmatu vākus.

Informācija par bibliotēkas darba režīmu un pakalpojumiem pieejama vietnē www.lcb.lv, tālruņi uzziņām: 654 26065, 654 26422, e-pasts: info@lcb.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: