Šobrīd Daugavpilī

Latgales kultūras un radošās personības aicinātas sadarboties un apspriest Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmas veidošanu Kultūras ziņas

381
Latgales kultūras un radošās personības aicinātas sadarboties un apspriest Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmas veidošanu

Ceturtdien, 4.martā, Latgales novadu kultūras organizāciju pārstāvji aicināti uz radošo semināru par kopīgā Daugavpils, Rēzeknes un Latgales pieteikuma sagatavošanu Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titula iegūšanai.Daugavpils ar tās bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu, dinamisko attīstību un aktīvajām kopienām ciešā sadarbībā ar Rēzekni un Latgales reģionu ir apņēmības pilna iegūt titulu “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027”.

Latgales plānošanas reģiona Attīstības padome šogad lēmusi, ka Daugavpils kandidēšana uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu ir reģionam stratēģiski svarīgs projekts, un norisinās darbs pie Sadarbības memoranda sagatavošanas.

Seminārs “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027: Daugavpils, Rēzeknes un Latgales sadarbība, veidojot kopīgu kultūras un attīstības programmu” norisināsies tiešsaistē  4.martā plkst.14.00 (Zoom vidē), reģistrēšanās līdz 3.martam www.daugavpils.lv/latgales-kultura .

Semināra dalībniekus uzrunās Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne un Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis. Seminārā varēs uzzināt par Eiropas kultūras galvaspilsētas titula piešķiršanas kritērijiem, kandidēšanas ieguvumiem un pieteikuma sagatavošanas praktisko pusi. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar pieteikuma idejisko koncepciju un tiks aicināti strādāt pie ideju attīstīšanas, atklājot Latgales vērtības un reģiona unikālās iezīmes Eiropas mērogā.

Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma koncepts ir “LINGUA FRANCA: meklēt, radīt, runāt”. Uzsāktā darba vadmotīvs ir kopīgas valodas meklējumi. Kultūras, mākslas un starpdiscipināros notikumos mēs meklēsim, radīsim un runāsim kopīgu vērtību valodu, kas ikvienam iedzīvotājam Daugavpilī, Latgalē un Latvijā dos iespēju apzināties savas piederības spēku Eiropai. Savukārt Eiropai atklāsies unikālais Latgalei raksturīgais kultūras stāsts par dzīvi uz robežas starp Austrumiem un Rietumiem. Plašāka informācija daugavpils2027.eu

Semināru organizē Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Vizionārās kultūras fondu, domnīcu Culturelab un Latvijas Kultūras akadēmiju.

Papildu informācija:
Diāna Soldāne
Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa pieteikuma izstrādes darba grupas koordinatore
tālrunis 28378679, 65423601
e-pasts diana.soldane@daugavpils.lv
daugavpils2027.eu