Šobrīd Daugavpilī

Kupalles dziesmas skanēs muzeja pagalmā Kultūras ziņas

167
Kupalles dziesmas skanēs muzeja pagalmā

Piektdien, 2021.gada 9.jūlijā, plkst. 18.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā (Rīgas ielā 8) notiks svētku koncerts “Baltkrievu Kupalle”, kuru organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) ) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi un Daugavpils Novadpētniecīas un mākslas muzeju.

Vasaras saulgriežu svētki ir daudzām Eiropas tautām. Baltkrievu Kupalles rituālos kopā cieši savijas senās pagāniskšās un vēlākās kristiešu tradīcijas. Svētku laikā cilvēki pateicās un pielūdza spēcīgākās stihijas – Sauli, Uguni, Ūdeni, Zemi.

Kupalles tautas svētki kļuva par ikgadēju kultūras tradīciju Daugavpilī, mainot tikai organizēšanas vietu un formātu. Šoreiz svētku koncerts “Baltkrievu Kupalle” notiks muzeja pagalmā. Skatītājus sagaida BKC radošo kolektīvu: baltkrievu ansambļa “Kupaļinka”, deju ansambļa “Ļanok”, vokālā ansambļa “Praļeski”, kora kapellas “Spadčina”, teātra studijas “Pauļinka” dziesmas un dejas. Tapāt būs iespēja nofotografēties Kupalles novēlējumu vainagā, izveidot talismanu no dabas materiāliem, izveidot pušķi no pļavas zālēm vai nogaršot medus tējas dzērienu.

Skatītāju ievērībai! Latvijā tiek saglabāti noteiktie ierobežojumi, saistīti ar koronavīrusa pandēmijas izplatību, tāpēc koncertu varēs apmeklēt tikai 100 skatītāji, vakcinētas vai  Covid-19 pārslimojušas personas ar derīgu digitālo sertifikātu. Uz pasākumu jānāk laicīgi, ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte). Organizatori jau iepriekš atvainojas skatītājiem par neērtībām un paļaujas uz tos sapratni pašreizējā situācijā.

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Baltkrievu kultūras centrs