Šobrīd Daugavpilī

Vienības nama jauktā kora “Daugava” apsveikums Lieldienās Kultūras ziņas

371
Vienības nama jauktā kora “Daugava” apsveikums Lieldienās

Daugavpils Vienības nama radošie kolektīvi turpina strādāt attālināti – jauktais koris “Daugava” kora vadītāja Jevgeņija Ustinskova vadībā sagatavojis un nofilmējis Lieldienām veltītu apsveikumu – J. Ustinskova kompozīciju “Canita Tuba in Sion”. Ieraksta tapšanā piedalījās: Vienības nama jauktais koris “Daugava”, solisti: Jeļena Borele, Iļja Orlovs, Jevgeņijs Salna, diriģents – Jevgeņijs Ustinskovs. Ieraksts tika veikts Daugavpils dievnamos: Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā un Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā.Video ir skatāms šeit (https://www.youtube.com/watch?v=NdKEmr2Zheg&ab_channel=2070agent).

Ar šo apsveikumu koris aizsāk savu jubilejas gadu.

Jauktais koris “Daugava” tika dibināts 1956. gadā. Pirmais kolektīva vadītājs bija Staņislavs Broks, no 1996. gada kolektīva mākslinieciskais vadītājs ir Jevgeņijs Ustinskovs, diriģenti – Agate Jermaļonoka un Arturs Saveļjevs. Kora sastāvā ir jaunieši un pieaugušie no Daugavpils mācību iestādēm. Korim ir plašs repertuārs – no renesanses autoru darbiem līdz XXI gadsimta skaņdarbiem.

Kolektīvs aktīvi piedalās dažādos pasākumos un projektos, ir vairāk nekā 30 starptautisko konkursu laureāts, viens no lielākajiem kora sasniegumiem – sudraba un zelta medaļas Pasaules koru olimpiādē Sočos (Krievija).

Fotogrāfija no JK “Daugava” arhīva.