Šobrīd Daugavpilī

III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss Daugavpilī Kultūras ziņas

292
III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss Daugavpilī

2021.gada 7. – 11. janvārī Daugavpilī norisināsies III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss, kurā šogad dažādās grupās kopā piedalīsies ap 2000 dalībnieku no 66 koriem, vokāliem ansambļiem un duetiem, kā arī 81 solists.

III Starptautiskajā Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkursā tiks pārstāvētas 15 valstis: ASV, Bulgārija, Baltkrievija, Gruzija, Horvātija, Kazahstāna, Krievija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Moldova, Polija, Rumānija, Zviedrija un Ukraina. Konkursa dalībnieki pēc izvēles izpildīs dziesmu vienā vai vairākās kategorijās: tradicionālā oriģinālā Ziemassvētku dziesma, Ziemassvētku tautas dziesma, Ziemassvētku laika sakrālais skaņdarbs, mūsdienu Ziemassvētku dziesma.  Konkursantu sniegumu vērtēs astoņi vokālās mūzikas eksperti no sešām valstīm – Latvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Polijas un Itālijas.

Tā kā šogad Ziemassvētku mūzikas cienītājiem nebūs iespējas baudīt muzikālos priekšnesumus klātienē, konkursa organizētāji nodrošinās alternatīvu – no 7. janvāra ikviens interesents varēs skatīties konkursantu priekšnesumus Youtube kanālā  “Latvian Contests”.

Sākotnēji šis konkurss bija daļa no Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla „Sudraba zvani”, taču laika gaitā tas ir attīstījies un kļuvis par neatkarīgu pasākumu, kas šoreiz ieskandinās jauno gadu citā formātā – atbilstoši mūsdienu situācijai – tiešsaistē.

III Starptautisko Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkursu rīko Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Vienības namu.

KONKURSA BUKLETS


Papildu informācija:

Jevgeņijs Ustinskovs

Festivāla mākslinieciskais vadītājs, projekta autors

t.: 29538278

e-pasts: sb2@inbox.lv

 

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde

t.: 371 6523601

e-pasts: kultura@daugavpils.lv

https://www.daugavpils.lv/pilseta/iedzivotajiem/kultura/