Šobrīd Daugavpilī

Izstādes atklāšana Šmakovkas muzejā Kultūras ziņas

84
Izstādes atklāšana Šmakovkas muzejā

24. novembrī plkst. 18.00 Šmakovkas muzeja Facebook lapā tiešsaistes režīmā tika atklāta izstāde “Latgales Šmakovkas ceļš”. Atklāšanas laikā tika prezentēts arī kopējs Gastronomiskais tūrisma maršruts “Latgales šmakovkas ceļš””. Maršruts apvieno sevī septiņus tūrisma objektus, kuri popularizē un stāsta par Latgales tradicionālo stipro alkoholisko dzērienu – šmakovku. “Latgales šmakovkas ceļš” ir pieejams elektroniski vietnēs www.visitdaugavpils.lv un www.smakovka.lv. Gan fotoizstāde, gan arī maršruts ir tapis pateicoties Latgales kultūras programmai 2020, projekta “Gastronomiskais tūrisma maršruts “Latgales šmakovkas ceļš”” ietvaros, ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda, a/s “Latvijas valsts meži” finansiālu atbalstu.

Projekta ietvaros izstādes atklāšana tika plānota muzejā liela viesu skaita un projekta dalībnieku klātbūtnē, bet sakarā ar to, ka valstī izsludināta ārkārtēja situācija, atklāšana notika tiešsaistes režīmā. Izstādi atklāja ekspozīcijas vadītājs Viktors Andruškevičs, kurš pastāstīja par katru maršruta objektu. Šie tūrisma objekti atrodas visā Latgales reģionā un apvieno gan dzēriena ražotājus, gan arī popularizētājus.

Izstāde muzeja telpās būs apskatāma līdz 2021. gada 31. martam, pēc tam tā ceļos uz pārējiem Gastronomiskā tūrisma maršruta objektiem.

Publicitātes fotogrāfijas autors: Anastasija Kočmarjova  

Informāciju sagatavoja:
Viktors Andruškevičs
Ekspozīcijas “Šmakovkas muzejs” vadītājs
Tālr.: +371 25666201; +371 65422818; +371 26444810
E-pasts: info@smakovka.lvviktors.andruskevics@daugavpils.lv
Web: www.smakovka.lv
www.facebook.com/SmakovkasMuzejs