Šobrīd Daugavpilī

Izrāde „Emigranti” maijā tiks nospēlēta pēdējo reizi Kultūras ziņas

339
Izrāde „Emigranti” maijā tiks nospēlēta pēdējo reizi

Pēc piecu gadu gara skatuves mūža 12. maijā traģikomēdija „Emigranti” (rež. O. Šapošņikovs) tiks nospēlēta pēdējo reizi uz Daugavpils teātra skatuves. Pēc tam to varēs noskatīties tikai Daugavpils teātra dienu Rīgā ietvaros 15. maijā uz VEF Kultūras pils skatuves.

Poļu autora Slavomira Mrožeka luga „Emigranti” ir cieši saistīta ar Daugavpils teātra vēsturi. 1991. gadā tieši ar šīs lugas iestudējumu Naura Klētnieka režijā tika atklāts Daugavpils teātris, bet 2014. gadā lugas „Emigranti” iestudējums Oļega Šapošņikova režijā kļuva par vienu no tiem uzvedumiem, kas iezīmēja jaunu posmu Daugavpils teātra attīstībā.

Izrāde vēsta par trīs emigrantiem, kas tiekas svešā valstī. Katram no viņiem ir savs pieredzes stāsts, kas radikāli atšķiras cits no cita. Viņi ir aizbēguši no dzimtenes savas laimes meklējumos, bet — vai var aizbēgt no sevis? Izrādes režisors Oļegs Šapošņikovs dalījās savās pārdomās par iestudējumu: „Slavomira Mrožeka luga ir tikpat augstvērtīga dramaturģija kā Antona Čehova „Kaija”. Tā ir filozofiska un nedaudz ironiska, stāsta ne tikai par cilvēku kā personu, bet par cilvēci kopumā. Un šajā gadījumā emigrācija ir notikums, kas saasina tās problēmas, kas ir cilvēkiem. Tikai ekstremālā situācijā cilvēks īpaši spilgti parāda savas labās un sliktās īpašības.”

Kas notiek ar cilvēku, ja viņš atsakās pats no sevis un koncentrējas vienīgi uz materiālo labumu gūšanu? Par ko viņš pārvēršas, zaudējot spēju būt līdzjūtīgam? Par to visu - ironiski, dramatiski, dziļi un atklāti – izrādē „Emigranti”, kuras lomās pēdējo reizi iedzīvosies aktieri Mihails Samodahovs, Egils Viļumovs un Džordžs Stīls.

Noskatoties izrādi, teātra kritiķis Normunds Akots laikrakstā „Latvijas Avīze” 2014. gadā rakstīja: „Iespaids, kuru izrāde dāvā ar savām traģiskajām un komiskajām cilvēka rīcības izpausmēm, ir gana spilgts, lai katram skatītājam kaut uz brīdi ļautu ieslīgt pārdomās par to absurdo situāciju, kuru savās “Eiropas mājās” mēs pašlaik tik cītīgi kultivējam.”

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520), Biļešu paradīze kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.