Šobrīd Daugavpilī

Ieskats patvāru skatlogā Kultūras ziņas

207
Ieskats patvāru skatlogā

Daugavpils pilsētas pašvaldības Tūrisma attīstības un informācijas aģentūra turpina tradīciju veidot izstādi “Skats no loga” Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogos. Šoreiz skatlogos Rīgas ielā 22a var aplūkot Daugavpils Novadpētniecības un Mākslas muzeja patvārus no muzeja krājuma.

Patvāris ir savdabīgs, krievu sadzīvei raksturīgs tējas vārāmais katls, kas ir kurināms ar bērzu oglēm, skaidām vai čiekuriem. Latvijā pirmo reizi parādās 19. gs. beigās. Šajā laikā plaši izplatās tējas dzeršanas tradīcijas un šajā rituālā galvenais, protams, ir patvāris – ģimenes pavarda, viesmīlības simbols.

Pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs aplūkot dažādus pēc formām, kā arī dažādus pēc lieluma – no pāris glāzēm līdz vairākiem litriem ūdens. Uzmanības vērtas ir patvāru dekoratīvās detaļas – krāna zars, rokturi, vainadziņi, velkmes caurumi – tie tika veidoti vienkāršās vai stilizētās formās, sekojot pasaules modes tendencēm.

Aicinām doties pastaigā pa Daugavpili un aplūkot krāšņo, par godu svētkiem izdekorēto pilsētu un ieskatīties logos ar patvāriem. Izstāde būs skatāma no 14. jūnija līdz 27. jūnijam.

 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs

museum@daugavpils.lv

tālr.: 20203713, 65424155

www.dnmm.lv