Šobrīd Daugavpilī

Festivāls “Baltkrievu gadatirgus” startēja ar labdarības akciju Kultūras ziņas

183
Festivāls “Baltkrievu gadatirgus” startēja ar labdarības akciju

Pirmdien, 20.septembrī, startēja Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”. Par pirmo kultūras foruma ārzemju baltkrieviem Latvijā pasākumu kļuva labdarības akcija “Ar sirds siltumu”, kur tika izgatavoti roku darba tekstilizstrādājumi, kuri adresēti slimnīcas Covid-19 nodaļas medicīniskajiem darbiniekiem.

            Katru gadu festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” programmā tiek iekļauti labdarības pasākumi. Sekojot tradīcijām, šoreiz tika organizēta akcija “Ar sirds siltumu”. Visu rudeni rokdarbnieces adīs cimdus, zeķes, izšūs salvetes, izgatavos citus izstrādājumus ar baltkrievu nacionālajiem ornamentiem, kurus vēlāk, atzinības vārdā, dāvās Daugavpils reģionālās slimnīcas Covid-19 nodaļas mediķiem. Par to stāstīja Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska, festivāla nedēļu atklājot.

Baltkrievijas Republikas konsule Daugavpilī Gaļina Naidjonova sveica pasākuma dalībnieces ar Starptautiskā festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” atklāšanu un atzīmēja šāda starta nozīmīgumu - ar labu darbu, izrādot līdzjūtību un solidaritāti ar mediķiem, kuri pandēmijas laikā ārstē slimniekus no koronovīrusa infekcijas, glābjot dzīvību.

Nobeigumā rokdarbnieces iepazinās ar baltkrievu kultūras simboliku. No baltkrievu ornamentiem kā pirmā tika izvēlēta aizsardzības zīme no slimībām un ļauniem gariem. Izšūšanas meistarklasi krustdūrienā pasniedza metodiķe Marija Pometjko. Lilija Voronova un Valentīna Aņikina dāvanu kārbā ievietoja pa pārim adītu vilnas zeķu un turpināja radošās nodarbošanās. Kā atzīmēja sievietes, Baltkrievu namā var atvērt savu rokdarbu studiju “Skārbnīca”, rokdarbnieču pietiks.

Vakarēšanas notiks pirmdienās, Baltkrievu kultūras centrā, pēc “dzeltenā” scenārija. Sākums – plkst. 16.00. Pievienojaties baltkrievu labajam darbam!

 

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs