Šobrīd Daugavpilī

Festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” aicina uz galā koncertu Kultūras ziņas

197
Festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” aicina uz galā koncertu

Piektdien, 2021.gada 24.septembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks galā koncerts, kurš noslēgs XI Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” pasākumu ciklu.

Tradicionāli Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” notiek ik gadu rudenī, kad ir novākta raža un tiek rīkoti gadatirgi. Festivāls, kura mērķis ir baltkrievu kultūras mantojuma un tautas tradīciju saglabāšana un popularizēšana, notiek jau vienpadsmito gadu. Šajā laikā festivālam ir pozitīvs imidžs un popularitāte kā pilsētā, tā arī ārpus tās.

Galā koncerts pulcē viesus no Latvijas un kaimiņvalstīm. Šogad festivālā piedalīsies BKC radošie kolektīvi – “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Spadčina”, “Praļeski”, “Pauļinka”, kā arī baltkrievu amatierkolektīvi no citām Latvijas un Lietuvas pilsētām. Melodiskās un jautrās tautas dziesmas, savdabīgās un ugunīgās dejas radīs neaizmirstamu dzirkstošo svētku atmosfēru.

Stundu pirms koncerta, Vienības nama foajē, darbosies rudens velšu un baltkrievu saimnieču mājās gatavoto ziemas krājumu izstāde. Meistarklasēs varēs izgatavot lelli – talismanu un atklātni – vicinanku ar aplikāciju, apmainīt grāmatu pret “Laimes pogu” un iepazīties ar prezentācijas materiāliem par Baltkrieviju.

Pasākums notiks pēc “zaļā scenārija”, t.i. pasākumu var apmeklēt vakcinētās, Covid-19 pārslimojušajās personas, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu.

Sirsnīgi aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus uz XI Starptautisko tautas kultūras festivālu “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurš notiks piektdien, 2021.gada 24.septembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a).

Organizators: Daugavpils pilsētas pašvaldības Baltkrievu kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldi, Vienības namu, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulātu, Baltkrievu biedrību “Uzdim”.

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un videoieraksts.

Koncerta ieraksts būs pieejams BKC Youtube kanālā un Facebook kontā.

 

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs,
BKC kultūras metodiķe Marija Pometjko