Šobrīd Daugavpilī

Divu valstu skolēni zīmēja pēc Vasiļa Vitkas daiļdarbiem Kultūras ziņas

224
Divu valstu skolēni zīmēja pēc Vasiļa Vitkas daiļdarbiem

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) organizēja bērnu zīmējumu konkursu “Vasiļa Vitkas brīnišķīgā pasaule” pēc baltkrievu rakstnieka un dzejnieka daiļdarbiem, veltītu 110.gadadienai. Zīmējumu izstādi var aplūkot online, BKC mājaslapā www.bkc.daugavpils.lv un iestādes Facebook kontā.

Vasiļs Vitka (īstajā vārdā Timofejs Krisjko) – Baltkrievijas nopelniem bagātais kultūras darbinieks, prozaiķis, dzejnieks, dramaturgs, kritiķis, tulkotājs. Taču jaunajai paaudzei viņš ir zināms ka bērnu rakstnieks. Vasiļa Vitkas daiļrade bērniem ir brīnuma, skaistuma, neparastu piedzīvojumu, skaņu un krāsu harmonijas pasaule. Savos darbos autors bērniem mācīja mīlēt dzimto valodu, palīdzēja izprast labā un ļaunā jēdzienus, tiecās izaudzināt viņus par aktīviem un emocionāliem cilvēkiem.

Vasiļs Vitka ir pazīstams ārpus Baltkrievijas robežām ar Tolstoja, Čehova, Majakovska, Maršaka, Mihalkova, Barto, Rubcova, Steļmaha, Raiņa un citu autoru prozas un dzejas tulkojumiem baltkrievu valodā.

“Vasiļa Vitkas brīnišķīgā pasaule” – bērnu zīmējumu konkurss, kuru organizēja BKC, tajā ņēma dalību bērni vecumā no 7 līdz 14 gadiem no Daugavpils: 1. un 21.pirmsskolas izglītības iestādēm, J.Raiņa 6.vidusskolas, 11.pamatskolas, “Vienības” pamatskolas un 13.vidusskolas; no Daugavpils novada Naujenes pamatskolas, kā arī no Krāslavas “Varavīksnes” vidusskolas; Polockas rajona bērnu un jauniešu centra tūrisma un aktīvās atpūtas nodaļas radošās darbnīcas “Skārbnīca” dalībnieki (Baltkrievija).

Baltkrievu kultūras centrs pateicas visiem konkursa dalībniekiem, audzēkņu pedagoģiem un vecākiem. Konkurss ir noslēdzies – visi dalībnieki saņems diplomus un BKC suvenīrus.

Apskatīt bērnu zīmējumus varēs mājaslapā www.bkc.daugavpils.lv un Baltkrievu kultūras centra Facebook lapā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūras centrs