Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils teātris noslēdz sezonu: sešas pirmizrādes atliktas līdz rudenim Kultūras ziņas

324
Daugavpils teātris noslēdz sezonu: sešas pirmizrādes atliktas līdz rudenim

Daugavpils teātris noslēdz sezonu, lai uzsāktu remontdarbus, kuri ilgs līdz augusta beigām, kostīmu un dekorāciju noliktavu telpās, tāpēc tikšanos ar skatītājiem līdz nākamajai sezonai atliek pieci līdz šim tapuši jauniestudējumi un viens ārpusrepertuāra projekts – kabarē.

Vēl novembrī tapa un pirmizrādi pagaidām nesagaidīja Antona Čehova un Borisa Akuņina lugu diptihs „Kaija. Izmeklēšana” (režisors Oļegs Šapošņikovs), kurš sastāv no divām dažādos vakaros skatāmām izrādēm: „Kaija-1” un „Kaija-2”. Abas izrādes ir padziļināts „Kaijas” izpētes ceļojums, izmantojot Akuņina lugas piedāvātās iespējas kā atslēgu, lai labāk no psiholoģiskā viedokļa izprastu oriģināllugas varoņu rīcības motīvus. Skatītājam tiks piedāvāti vairāki interpretācijas varianti, kas sevī iekļaus ne tikai notikumu tālākas attīstības, bet arī pagātnes notikumu variācijas.

Teātra repertuāru ir papildinājusi arī izrāde pusaudžiem pēc Anetes Mīrsvas garstāsta motīviem „Samsona ceļojums”. Turklāt šis iestudējums ir nupat Latvijas Kultūras akadēmiju absolvējušās Endīnes Bērziņas debija režijā uz Daugavpils teātra skatuves. Izrāde vēsta par tēmām, kuras bieži vien paliek līdz galam neizrunātas un neizprastas: par attiecībām ģimenē, draudzību un zaudējuma sāpēm. Režisore Endīne Bērziņa iestudējusi un aizstāvējusi Daugavpils teātrī arī savu diplomdarbu – krievu dramaturga Aleksandra Vampilova lugas „Provinces anekdotes” pirmo daļu „Atgadījums ar metranpāžu”, kurā atspoguļoti līdz absurdam smieklīgi, taču ļoti reālistiski notikumi kādā provinces viesnīcā.

Melomānus un dramaturģes Monikas Zīles humora izjūtas cienītājus iepriecinās Oļega Šapošņikova režijā tapusī muzikālā pasaka pieaugušajiem „Pa Laimes lāča pēdām”. Šoreiz, dzenot pēdas Laimes lācim, trīs tālie braucēji izmetīs brangu līkumu, no Sūnu ciema aizbraucot pieredzes bagātās Eiropas plašumos. Kā jau minēts, iestudējuma dramatizējumu pēc Andreja Upīša stāsta „Sūnu ciema zēni” motīviem veidoja Monika Zīle, muzikālā noformējuma autori ir komponisti Valts Pūce un Reinis Sējāns.

Savu redzējumu par Džordža Orvela antiutopiskajā romānā rotaļīgi iekodētajām tēmām šosezon dāvāja režisors Viesturs Roziņš izrādē „Dzīvnieku ferma”, kurā dzīvnieciskais mijas ar cilvēcisko groteskā spēlē par laimīgu dzīvošanu. Iestudējuma muzikālo noformējumu veidoja komponists Jēkabs Nīmanis, savukārt romāna dramatizējumu krievu valodā sarakstīja Oļegs Šapošņikovs.

Sezonas noslēgumā Daugavpils teātrī tapa ārpusrepertuāra projekts – kabarē „Cabaret Dinabourg”, kas dāvās vēl nebijušu kultūras pieredzi Daugavpils iedzīvotājiem un apmeklētājiem. Kabarē atmosfēru radīs solistes Kristīna Zaharova, Natālija Kotona, Alisa May, teātra dejotāju trupa, cirka un deju studijas „Step up” dalībnieki un citi mākslinieki līdz šim vēl neredzētā teātra lielās zāles izkārtojumā. 

Lai arī Daugavpils teātra durvis būs slēgtas līdz rudenim, vienu no tā jauniestudējumiem („Samsona ceļojums”) varēs noskatīties jau augustā Valmieras vasaras teātra festivālā. Septembra sākumā Daugavpils teātris ir uzaicināts dalībai festivālā „Trans/mission” Lietuvā, kurā piedalīsies ar izrādēm „Jubileja’98” un „Čipolīno”. Savukārt uzsākot jaunu sezonu septembrī, darbu pie Ingas Ābeles lugas „Tumšie brieži” iestudējuma sāks un vienlaikus debitēs Daugavpils teātrī režisors Dmitrijs Petrenko.

Līdz augustam Daugavpils teātra kase būs slēgta.

Uz drīzu satikšanos 2021./2022. gada sezonā!

Informāciju sagatavoja:
Janīna Ivanova
VSIA „Daugavpils teātris” sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tālr. nr. 28445647
E-pasts: pr@daugavpilsteatris.lv
www.daugavpilsteatris.lv

Foto: Džeina Saulīte