Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils pretendēs uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu Kultūras ziņas

1041

Kultūras ministrija ir izsludinājusi priekšatlasi Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukuma piešķiršanai 2027.gadam. Daugavpils ir nolēmusi pieteikties šī titula saņemšanai. Tas dos pilsētai iespēju parādīt savu daudzveidību, savu vietu Eiropā, veicinot tūrisma attīstību un lepnumu par savu pilsētu.

Katru gadu Eiropas komisijas starptautiska žūrija konkursa kārtībā izvēlas divas pilsētas Eiropā, kurām piešķir Kultūras galvaspilsētas statusu. Tas paredz kultūras notikumus gada garumā un arī pilotprojektus, valsts un pilsētas infrastruktūras uzlabošanu, tūrisma plūsmas pieaugumu u.c. 2027. gadā šāda iespēja būs vienai Latvijas un vienai Portugāles pilsētai. Latvijai šī ir jau otrā iespēja piešķirt kādai no pilsētām Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu. 2014. gadā nosaukums tika piešķirts divām Eiropas pilsētām – Latvijas galvaspilsētai Rīgai un Ūmeo Zviedrijā.

Projekta pieteicēji norāda, ka Daugavpilij ar tās bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu un pēdējos gados novērojamo attīstību ir visas izredzes iegūt titulu un piesaistīt ārzemju paretnerus jaunus ieceru īstenošanai.

Šobrīd notiek aktīva gatavošanās pieteikuma izstrādei. Procesā tiks iesaistīti ne tikai dažādu organizāciju parstāvji (arī nevalstiskais sektors), bet arī pilsētas iedzīvotāji. Drīzumā tiks rīkoti dažādi semināri un aptaujas, kur ikviens daugavpilietis varēs paust savu viedokli un redzējumu par to, kas ir mūsu pilsētas galvenās kultūras vērtības un to, kas varētu vēl vairāk bagātināt tās kultūrtelpu.

Informācija par iespējām sniegt savus ierosinājumus sekos. Pieteikums tiks izstrādāts un iesniegts Kultūras ministrijā līdz nakamā gada 4.jūnijam.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.