Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs gatavojas Daugavpils jubilejas nedēļai Kultūras ziņas

176
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs gatavojas Daugavpils jubilejas nedēļai

No 1. līdz 7. jūnijam Daugavpilī norisināsies dažādas aktivitātes, kas veltītas pilsētas 745 gadu jubilejai. Pilsētas jubilejas nedēļas ietvaros, īpašu piedāvājumu sagatavojis Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Daugavpils Māla mākslas centrs.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, kas izsludināta saistībā ar COVID-19 izplatību, šogad Daugavpils pilsētas dzimšanas dienas svinēšanas programma atšķirsies no iepriekšējo gadu svētku norises. Gatavojoties Daugavpils 745 gadu jubilejas svinībām, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sarūpējis jaunas izstādes un tiešsaistes aktivitātes. Ieskandinot pilsētas jubilejas nedēļu, jau no 1. jūnija muzejā būs apskatāma ceļojošā izstāde “Daugavpils +25+5”. Tajā apkopoti pilsētas dzīves spilgtākie mirkļi kopš Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas. Savukārt, no 5. jūnija apmeklētājiem būs pieejama izstāde “Daugavpils laiku lokos”, kas veltīta pilsētas 745 gadu jubilejai. Jāpiebilst, ka no šī gada septembra pilsētas kultūras un izglītības iestādēm tiks piedāvāta iespēja deponēt abas izstādes savās telpās.

Muzeja speciālisti parūpējušies arī par virtuālo aktivitāšu cienītājiem. No 3. jūnija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja mājaslapā www.dnmm.lv, kā arī muzeja Facebook.com un YouTube.com lapās būs pieejama virtuālā radošā nodarbība “Radi pilsētai”, bet no 4. jūnija – virtuālā izstāde “Muzeja dārgumi”. Arī Daugavpils Māla mākslas centrs piedāvās virtuālās aktivitātes. No 5. jūnija muzeja mājaslapā www.dnmm.lv, kā arī centra Facebook.com un YouTube.com lapās būs pieejama virtuālā keramikas izstāde “TLMS “Latgale””, bet no 6. jūnija podnieku amata paraugdemonstrējumu video “Māls podnieku rokās”.

Savukārt, 6. jūnijā, Daugavpils pilsētas jubilejas nedēļas ietvars, daugavpiliešus un pilsētas viesus aicinām bez maksas apmeklēt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kā arī Daugavpils Māla mākslas centra ekspozīcijas un izstādes.

 

 

Gunta Ločmele

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja

komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste

gunta.locmele@daugavpils.lv

tālr.: 20203713, 26114003

www.dnmm.lv