Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs gaida apmeklētājus Kultūras ziņas

144

Tuvākajās nedēļās Latvijā tiks skatīts jautājums par iespēju atvērt izstāžu zāles un muzejus, kas jau sen ir noilgojušies pēc apmeklētājiem. Arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs cer no jauna uzņemt viesus un visu šo laiku, gaidot durvju atvēršanu, turpināja aktīvi strādāt.

Lai gan valdības lēmums vēl nav zināms, šobrīd tiek gatavotas vairākas aktivitātes – etnogrāfijas izglītības programma skolēniem, iespējamie Mātes dienas pasākumi un it īpaši tradicionālās Mākslas dienas, kas ir ilggadēja Daugavpils tradīcija. Visdrīzāk tās norisināsies aprīļa beigās muzeja iekšpagalmā, kur pieaugušajiem un bērniem būs iespēja papildināt savas zināšanas mākslas jomā un radīt kopīgu gleznu. Cilvēku skaits, kas vienlaikus varēs atrasties muzeja pagalmā, būs ierobežots. Ja apstākļi ļaus, varēs aplūkot arī Māra Čačkas izstādi “Klātienes dialogi”, kas jau ir eksponēta muzeja otrajā stāvā.

Novadpētniecības un mākslas muzejs piedalīsies arī 14. jūnija piemiņas pasākumā, kas veltīts Latvijas iedzīvotāju 1941. gada deportāciju 80. gadadienai. Muzejā tiks atklāta izstāde, kura veidota, pateicoties muzeja krājuma papildinājumam no dažādu ģimeņu privātkolekcijām. Tiks izveidota arī deportāciju digitālā karte, kur varēs detalizēti uzzināt par Daugavpils ģimeņu likteni.

Vienlaikus rūpīgu darbu veic arī restaurācijas meistars Staņislavs Grahoļskis, kurš nodarbojas ar dažādu vēstures liecību atjaunošanu un saglabāšanu. Jānorāda, ka viņa darbnīcu, tāpat kā daudzas citas muzeja telpas, drīzumā sagaida kardinālas pārmaiņas, jo pakāpeniski virzās uz priekšu  muzeja kompleksa renovācijas un rekonstrukcijas projekts. Speciālisti jau veic ēkas konstrukciju un pamatnes pārbaudi. Tehnisko būvniecības projektu ir plānots izstrādāt jau šogad.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.