Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils kultūras iestādes ar prieku uzņem apmeklētājus Kultūras ziņas

97
Daugavpils kultūras iestādes ar prieku uzņem apmeklētājus

Neskatoties uz ārkārtējo situāciju, kas izsludināta Latvijā, Daugavpils kultūras iestādes rod iespēju uzņemt apmeklētājus un priecēt ar dažādām aktivitātēm šajos sarežģītajos apstākļos.

Latgales centrālā bibliotēkā ārkārtējās situācijas laikā no 9. novembra, kopš ir izsludināta ārkārtējā situācija, Daugavpils publiskās bibliotēkas vidēji dienā apmeklē vairāk nekā 500 cilvēku. Pārsvarā tā ir grāmatu apmaiņa, jo biliotēkās var uzturēties ne ilgāk kā 30 minūtes, ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus. Ir iespēja izmantot arī interenta pakalpojumus, individuāli apmeklēt izstādes.

Rotko centrs priecājas, ka ir atvērts, un kolektīvs dara visu, lai apmeklētājs un katrs darbinieks justos droši.

Centrā apmeklētājs drīkst ienākt tikai ar sejas un deguna masku, ir obligāti jādezinficē rokas, kā arī jāievēro distance no citu mājsaimniecību apmeklētajiem, ja tādi uz to brīdi ir.

Kopš jaunās izstādes ir atklātas, no 6.novembra līdz vakardienai centrs uzņēmis  150 apmeklētājus, tas nav ne daudz, ne maz, ņemot vērā šodienas apstākļus.

Kopumā apmeklētāju plūsma ir samazinājusies, bet ir būtiski, ka apmeklētāji ir. Turklāt centrs kā muzejam pielīdzināma institūcija spēj samērā viegli ievērot SPKC prasības.

 Novadpētniecības un mākslas muzejs lepojas, ka kopīgiem spēkiem izdevās ienest pilsētā patriotisma un svētku noskaņas Lāčplēša dienā.

 Muzejs sagatavoja divus video materiālus pirmskolas vecuma bērniem un skolēniem, kuros skaidroja Lāčplēša dienas vēsturi un ceļu līdz Latvijas Republikas neatkarībai.  Necerētu pārsteigumu radīja skolu lielā atsaucība un interese, jo nedēļas laikā video skatīti gandrīz 2000 reizes. Šogad muzejs mainīja ierasto Sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijas formātu. Šoreiz Daugavpils pilsētas izglītības iestādes saņēma Latvijas karoga lentītes un akcijas norisi īstenoja savās skolās un pirmskolas izglītības iestādēs. Kopumā lentīšu locīšanas akcijā piedalījās 4000 Daugavpils izglītības iestāžu audzēkņi.

Sakarā ar valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas ierobežojumiem, kad tika atcelti un aizliegti visi klātienē notiekošie publiskie kultūras pasākumi un citas aktivitātes, bet muzejā var notikt tikai individuālie apmeklējumi, novembrī muzeja apmeklētāju skaits ir krasi samazinājies un nesasniedz pat vienu simtu, bet muzejs meklē citas iespējas, kā piesaistīt apmeklētājus un sniegtu pakalpojumus.

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa sadarbībā ar Novadpētniecības un mākslas muzeju, Rotko mākslas centru un Latgales centrālo bibliotēku