Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILS DEJU GRUPA “FACTORY KINGZ” SAŅEM DEJAS BALVU Kultūras ziņas

105
DAUGAVPILS DEJU GRUPA “FACTORY KINGZ” SAŅEM DEJAS BALVU

Ceturtdien, 29. aprīlī Dejas balvas ceremonijā Dailes teātrī, kas bija vērojama tiešraidē, pasniegtas balvas par 2019. – 2020. gada izcilākajiem sasniegumiem dejas nozarē, informē Latvijas Dejas informācijas centra pārstāvi. Starp Dejas balvas laureātiem ierindojās arī Daugavpils deju grupa “Factory Kingz”.

Apbalvojumi par izcilāko sniegumu dejā tika pasniegti 12 kategorijās, savukārt mūža balvas šogad saņēma dejas pedagoģe, horeogrāfe un Deju svētku virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte un baleta premjers, kino aktieris, pedagogs, ilggadējs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas direktors Haralds Ritenbergs.

Kategorijā "Baleta iestudējums vai notikums" balvu saņēma baleta viencēlienu vakars "Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas", kura horeogrāfi ir Antons Freimans un Elza Leimane. Leimane saņēma balvu kategorijā "Baleta horeogrāfe vai horeogrāfs" par iestudējumu "(Ne)stāsti man pasakas".

Labākās baletdejotājas titulu saņēma Annija Kopštāle, labākais baletdejotājs – Kristaps Jaunžeikars.

Dejas balvu kategorijā "Laikmetīgās dejas iestudējums" saņēma horeogrāfes Elīnas Gaitjukevičas iestudējums "Otrā pusē". Par labāko "Laikmetīgās dejas notikumu" žūrija atzina projektu "Un pēkšņi gulbji!", kura horeogrāfi ir Agate Bankava, Agnese Bordjukova, Linda Krūmiņa, Laura Lapiņa, Burtnieku novada iedzīvotāji un sociālā dienesta darbinieki. Kategorijā "Laikmetīgās dejas horeogrāfe vai horeogrāfs" uzvaras laurus plūca mākslinieku apvienība "IevaKrish" par darbu 2019. un 2020. gadā. Par labāko laikmetīgās dejas dejotāju tika atzīta Olga Žitluhina par darbu projektā "#pijamadancepractice".

Kategorijā "Skatuviskās tautas dejas iestudējums vai notikums" triumfēja uzvedums "Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim" ar horeogrāfiem Liliju Liporu un Ilmāru Dreļu. Par labāko dejas iestudējumu bērniem un jauniešiem tika atzīts horeogrāfes Lienes Gravas "PusOtrs". Balvu kategorijā "Ieguldījums dejas mākslā" saņēma Jānis Ērglis par izcilu horeogrāfa, pedagoga, organizatora darbu latviešu skatuviskajā dejā Latvijā un pasaulē.

Savukārt kategorijā "Pārsteigums dejas mākslā" triumfēja Daugavpils deju grupa "Factory Kingz" par pasaules čempionu titula izcīnīšanu starp junioriem "Snipes Battle of the Year" Monpeljē, Francijā.

Katrs Dejas balvas laureāts saņēma naudas balvu un mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti.

"Dejas balvas 2019-2020" pasniegšanas ceremonija tika īstenota, ievērojot epidemioloģiskos drošības noteikumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.