Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Cietoksnis šajā nedēļas nogalē pārtaps par jautrības salu Kultūras ziņas

644

Šo sestdien, 17.augustā, Daugavpilī pirmo reizi norisināsies Starptautiskais ielu teātra un klaunādes festivāls. Organizatori rosīgi strādā pie tā, lai pašmāju skatuves mākslinieki un viesi no sešām valstīm sanāktu kopā un dāvātu daugavpiliešiem nebēdnīgas jautrības svētkus, kā arī godinātu mūsu slaveno novadnieku Nikolaju Poļakovu, kura radītais tēls Klauns Koko kļuva par nezūdošu pasaules cirka leģendu. Festivāls sāksies ar “Klaunu kuģa” braucienu pa Daugavu: plkst.13.00 tas dosies no Vienības tilta uz Cietoksni, lai stundu vēlāk ieņemtu to un līdz pat plkst.23.00 pārvērstu par nebeidzamas jautrības un līksmības salu.

Galvenā darbība norisināsies uz divām skatuvēm, kas būs uzstādītas Cietokšņa dārzā un iepretim Marka Rotko mākslas centram, taču arī pārējās Cietokšņa vietās jautrība sitīs augstu vilni: te varēs sastapt pantomīmas meistarus, dzīvās skulptūras, Cietokšņa garu, vērot  trako ķīmiķu neparastos eksperimentus, piedalīties klaunu kvestā un baudīt daudzas citas izklaides. Festivāla viesus priecēs labākie cirka un ielu teātra mākslinieki no dažādām pasaules valstīm.

Pasākuma pilna programma  pieejama www.daugavpils.lv un www.kultura.daugavpils.lv. Visas festivāla aktivitātes ir bez maksas. Pilsētas iedzīvotāju ērtībai ir padomāts arī par sabiedriskā transporta papildreisiem.

Organizatori sola neaizmirstamus svētkus gan bērniem, gan pieaugušajiem, un aicina visus jautri  aizvadīt vasaru, sagaidot rudeni un jauno mācību gadu pozitīvā noskaņā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: