Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī veras vaļā muzeji un kultūras centri Kultūras ziņas

569

Saskaņā ar valdības lēmumu, no 3. jūnija visā Latvijā ir atļauts uzņemt individuālos apmeklētājus bibliotēkās, muzejos, kultūras centros un tiem radniecīgās mākslas un vēstures eksponēšanas vietās. Šis lēmums kļuva par patīkamu pārsteigumu daudzām pilsētas iestādēm, tāpēc tās vērs savas durvis dažas dienas vēlāk par oficiāli apstiprināto datumu.

Visām minētajām vietām ir noteikta norma 25 kv.m. uz vienu apmeklētāju, ievērojot vienvirziena plūsmas nodrošināšanu ar dažādām ieejām un izejām un citiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem. Iestādēs ar nelielu platību ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija pa tālruni, pat individuālam apmeklējumam. Lielajām kultūras iestādēm, tādām kā Marka Rotko mākslas centrs vai Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, tas nav nepieciešams.

Baltkrievu, poļu un krievu kultūras centri varēs uzņemt viesus jau no 3. jūnija, bet tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni un ne vairāk par 4 cilvēkiem vai 4 dažādām mājsaimniecībām. Centros var apskatīt gan jaunas mākslas darbu izstādes, gan izmantot bibliotēku pakalpojumus. Plašāka informācija atrodama iestāžu mājas lapās (www.bkc.daugavpils.lv, www.russkij-dom.lv, www.ckp.lv).

Šmakovkas muzejs vērs savas durvis viesiem no 5. jūnija, un arī lūdz iepriekš informēt par apmeklējumiem pa tālruni. Šīs vietas apmeklēšanu, tomēr, apgrūtina tikai vienas ieejas esamība, tāpēc cilvēku skaits būs stingri ierobežots. Šmakovkas muzejs darbosies ierastajā vasaras režīmā katru dienu no pulksten 11:00 līdz 19:00.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, pēc nelielas sagatavošanās, varēs uzņemt apmeklētājus no sestdienas, 5. jūnija. Pie ieejas tiks norādīts atļautais viesu skaits. Šeit būs iespējams aplūkot izstādes, kas iepriekš paguva iepriecināt ļoti nedaudzus mākslas un vēstures cienītājus: Daugavpils mākslinieka Leonīda Baulina darbu retrospekcija, "Padomju laika dzīvoklis", Māra Čačkas izstāde "Klātienes dialogi" un citas ekspozīcijas. No 5. jūnija jāatveras arī Māla mākslas centram, kur varēs apskatīt tautas lietišķās mākslas studijas "Latgale" 40 gadu jubilejai un centra 10 gadu jubilejai veltīto izstādi «10x4».

Pateicoties lielajai platībai, Marka Rotko mākslas centrs vienlaikus varēs uzņemt līdz simt apmeklētājiem, bet atvērsies ne agrāk par 5. jūniju. Gida pakalpojumi pagaidām nebūs pieejami, taču atsevišķi vai kopā ar ģimeni šeit var apskatīt daudzus sektorus, kas ievērojami mainījuši ārējo veidolu: piemēram, pastāvīgo ekspozīciju "Atrasts kolekcijā" vai līdz jūlija sākumam apskatāmo Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādi "Legalizētās fantāzijas". Paralēli tam jau tiek gatavota starptautiska keramikas konkursa izstāde "Martinsona balva". Nelielas izmaiņas skars arī centra darba laiku - svētdienās tas būs atvērts par divām stundām ilgāk.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.