Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī atdzīvosies simbolisma vecmeistaru gleznas Kultūras ziņas

389

Nākamgad Daugavpilī plāno organizēt unikālu “dzīvo gleznu” izstādi. Tas ir multimediāls projekts, kurā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, 25 minūšu performancē izveidots virtuālas animācijas lauks, kas atdzīvojas audio-vizuālā kustībā. 13.oktobrī projekta autori apmeklēja mūsu pilsētu, lai apspriestu organizatoriskus jautājumus un izvēlētos izstādes norises vietu.

Ar Domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Dukšinski  apsprieda Daugavpils kultūras norises un tūrisma piedāvājumu, kā arī apmeklēja vairākas kultūras iestādes, lai izlemtu, kura no tām ir vairāk piemērota izstādes rīkošanai.

Viesi, kuriem ir sadarbības pieredze ar vairākām Latvijas pašvaldībām, atzina, ka pēdējos gados mūsu pilsētas kultūras dzīvē ir vērojama būtiska izaugsme, un šī projekta īstenošana varētu kļūt par tās interesantu sastāvdaļu.

Multimediālā simbolisma mākslas izstāde ir digitāli izglītojošs mākslas-mūzikas-literatūras projekts, kas īpašā mākslas performancē iepazīstina ar izcilu Latvijas kultūras personību daiļradi 20.gs. sākumā. Līdz brīdim, kad izstāde nonāks Daugavpilī, paredzēts izveidot arī adaptāciju krievu, angļu un franču valodās, balstoties uz šo tautu izcilo mūzikas un literatūras meistaru sniegumu. Projekta autori norāda, ka ceļojums uz „dzīvo gleznu” pasauli kļūs par neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu gan pieaugušajiem, gan arī bērniem.

Pašlaik izstāde tiek eksponēta Liepājā, nākamā gada sākumā pārcelsies uz Rīgu, bet pēc tam pirmoreiz atceļos uz Latgali un būs skatāma Daugavpilī.

Sižetu  sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.