Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī aizvadīts II Starptautiskais leļļu festivāls Kultūras ziņas

411

Trīs dienu garumā, no 28. līdz 30. jūnijam, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisinājās II Starptautiskais leļļu festivāls. Tas pulcēja 65 autorleļļu māksliniekus un meistarus no 9 valstīm. Festivāla apmeklētājiem bija iespēja apskatīt unikālas izstādes un piedalīties daudzveidīgajās meistarklasēs, ko vadīja pašmāju un ārzemju leļļu meistari.

Papīra tematika, kas kļuva par šī gada festivāla moto, atspoguļojās retrospektīvajā izstādē “Brīnumi no papīra” un trīs dienu ekspresizstādē, ko muzeja apmeklētāji steidzās apskatīt jau piektdienas rītā. No papīra veidotās lelles, pasaku motīvi un literārie personāži – neatkārtojamie mākslas darbi, ko šoreiz bija veidojuši ne vien profesionālie leļļu meistari, bet arī bērni, pārsteidza un sajūsmināja ikvienu izstādes apmeklētāju.

Vakarpusē, kad pirmie iespaidi bija gūti, sekoja svētku oficiālā atklāšana. Daugavpils pilsētas domes Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Līvija Jankovska, uzrunājot klātesošos, pateicās festivāla organizatoriem un māksliniekiem par Daugavpilij dāvātiem bērnības un mākslas svētkiem un pauda cerību, ka festivāla rīkošana kļūs par ilggadēju skaistu tradīciju.

Sestdien un svētdien norisinājās daudzveidīgas meistarklases un darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, lekcijas par rotaļlietu vēsturi un leļļu teātra izrādes. Muzeja pagalmā varēja vērot lelles tapšanas procesu no skicēm līdz galarezultātam. Trīs dienu garumā starptautiskajā ekspresizstādē notika balsojums par interesantāko lelli. Rezultāti tika paziņoti festivāla izskaņā. Skatītāju simpātiju balvu ieguva Lietuvas meistaru kopdarbs „Viļņa – zemu lidojošo eņģeļu pilsēta”. Papīra leļļu grupā balvu ieguva Ilona Buraka no Norvēģijas. Lielu izstādes apmeklētāju atbalstu guva Daugavpils mākslinieces Violetas Ozunas neatkārtojamie darbi.

Festivāls ir izskanējis, bet organizatori jau plāno nākamos leļļu mākslas svētkus. Nākamgad daugavpiliešus sagaida aizraujošs un radošs ceļojums laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: