Šobrīd Daugavpilī

Četri metri keramisku skābekļa sapņu Kultūras ziņas

465
Četri metri keramisku skābekļa sapņu

No 8. jūnija stikla galerijā “4METRI” (Daugavpils cietoksnis, Hospitāļa iela 8) skatāma Olgas Melehinas un Kaspara Geiduka ekspozīcija “Skābekļa sapņi”.

Līdz ar kultūrtelpu atkal atvēršanos un pakāpenisku tūrisma sezonas atsākšanos galerija “4METRI” aicina apmeklēt jaunizveidoto ekspozīciju “Skābekļa sapņi”. Latvijas Keramikas biennāles ietvaros šis autoru kopdarbs sabiedrībā aktuālus jautājumus mēģina atspoguļot laikmetīgās mākslas valodā.

Abu autoru vadmotīvs ir veidot mūsdienīgu saskarsmes valodu starp mākslas objektu un skatītāju. Pastāvošās matērijas – cilvēks, materiāls, vide – kontrastē cita ar citu. Tām pievienojas klusums, kas kā atsevišķa matērija eksistē starp visiem šiem elementiem. Īpaši aktuāls tas ir kļuvis distancēšanās laikā, veidojot baiļu un neziņas barjeru sabiedrībā. Skatītājs ar šiem mākslas objektiem sastopas pilsētas fiziskajā telpā, pārvēršot mākslas objektu par organisku pilsētvides iemītnieku. Tas veicina komunikāciju starp darbu un skatītāju, mazinot sociālo izolēšanos virtuālās pasaules dominējošajā vidē.

“Skābekļa sapņi” ir fizisks darbs, kas norāda uz mūsdienu sabiedrības trauslumu; smalkie keramikas objekti kontrastē ar maskulīno Daugavpils cietokšņa arhitektūru, tā militāro varenību un vērienu, atgādinot par apkārtējās vides ārkārtīgi straujo mainību dažādu sociālo apstākļu ietekmē. Mākslinieki dialogā ar skatītāju pievērš uzmanību gan kultūrvēstures mantojumam, gan pārlaicīgām vērtībām urbanizētā vidē.

Ķieģelis, raupjais cilvēka tēls, porcelāna taurenis un stikls – tāds ir scenogrāfiskais kopums, kas veido izstādes dialogu.

Izstāde galerijā “4METRI” apskatāma no 8. jūnija līdz 9. jūlijam jebkurā diennakts laikā.

Adrese: Hospitāļa iela 8 (pagalma puse), Daugavpils cietoksnis

Īpaša pateicība:

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

Valsts Kultūrkapitāla fonds

Publicitātes foto:

Aivars Baranovskis

 

Informāciju sagatavoja:

Aivars Baranovskis

Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs

+371 27029427

aivars.baranovskis@yahoo.com