Šobrīd Daugavpilī

Atklāta jauna Marka Rotko oriģināldarbu ekspozicija Kultūras ziņas

627

12. jūlijā Marka Rotko mākslas centrā tika atklāta jauna Daugavpilī dzimušā izcilā mākslinieka darbu ekspozicija. Pasākumu ievadīja skaņu performance „Meklētājs”, startēja 7. Starptautiskais keramikas mākslas simpozijs, norisinājās diskusija ar pazīstamiem mākslas kritiķiem. Nozimīgo notikumu ar savu klātbūtni pagodināja arī mākslinieka meita Keita Rotko Prizela.

Mākslas svētki sākās ar elektroniskās un gongu mūzikas performanci, ko pārpilnajai zālei sniedza mūziķi Dace Straume un multiinstrumentālists, «Dzelzs Vilks» grupas loceklis Kaspars Tobis. Veidota no sintezatoru, gongu un tautas instrumentu skaņām, šī neparasta maģijā kļuva par lielisku prelūdiju patiesi lielajam pasākumam. Tai pašā laikā laba vēlējumi atskanēja starptautiskā «Keramikas laboratorijas» simpozija dalībniekiem.

Par dienas kulmināciju kļuva Marka Rotko oriģināldarbu jaunā ekspozīcija «A» sektorā. Pēc mākslas centra vadītajā Alekseja Burunova vārdiem, gatavošanās šim ar emocijām piepildītajam notikumam ilga veselu gadu.

Mākslinieka meita Keita Rotko izteica lielu pateicību mākslas centram, visiem cilvēkiem, kas tika iesaistīti šīs izstādes organizēšanā, un jo īpaši kuratorei un mākslas vēsturniecei Faridam Zaletilo par viņas tēva darbu eksponēšanu. Viņa atzīmēja mākslas centra ievērojamo lomu reģionā, un piebilda, ka vairāku Rotko darbu izvietošana vienā vietā uz tik ilgu laiku ir milzīgs retums augstas mākslas pasaulē, ko būtu jānovērtē. 

Pieci Marka Rotko oriģināldarbi atradīsies mākslas centrā līdz 2022. gadam. Šo un citu izstāžu apmeklēšanas laikus un cenas var atrast mākslas centra tīmekļa vietnē www.rothkocenter.com.

Sižetu sagatavoja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

 

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: