Šobrīd Daugavpilī

Ar mīlestību Baltkrievijai tika veltīta bērnu zīmējumu izstāde Kultūras ziņas

165
Ar mīlestību Baltkrievijai tika veltīta bērnu zīmējumu izstāde

2021.gada 2.jūlijā Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) skatlogos tika atklāta bērnu zīmējumu izstāde “Ar mīlestību Baltkrievijai!”, veltīta Baltkrievijas Republikas Neatkarības dienai.

Ik gadu Daugavpils baltkrievi rīko pasākumus, veltītus savas etniskās dzimtenes galvenajiem valsts svētkiem. 3.jūlijā Baltkrievijas Republika svin Neatkarības dienu. Bija dažādi pasākumi: koncerti, izstādes, bērnu zīmējumu konkursi, atmiņu vakari, zibakcija (flešmobs). Šoreiz Covid-19 vīrusa ierobežojumi neļāva rīkot pasākumus ar mākslinieku un skatītāju dalību. Bet mēs atklājām jaunu formātu – bērnu zīmējumu izstādi Baltkrievu nama skatlogos.

“Ar mīlestību Baltkrievijai!” saucās skolēnu un baltkrievu svētdienas skolas “Vjasjolka” audzēkņu darbu ekspozīcija, no BKC un baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” fondiem. Apskatīt to var ikviens, kurš dodas pa Alejas ielu. Apskatīt Baltkrieviju ar bērna acīm: neskarto dabu, vecmammas māju; baltkrievu stārķi, sumbru un rudzupuķi; vēsturiskos objektus, tautas tērpus, valsts simbolus un pat iebiezināto pienu, tik pazīstamu jau no bērnības.

Izstādes atklāšanā piedalījās Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls Daugavpilī Iļja Laputj, kurš atzīmēja kultūras vienotības lomu tautu un valstu attiecībās. BKC vadītāja un “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska Daugavpils baltkrievu vārdā sveica baltkrievu diplomātus Neatkarības dienā un novēlēja Baltkrievijas Republikas mieru, uzplaukumu un labklājību.

Bērnu zīmējumu izstāde “Ar mīlestību Baltkrievijai!” ir apskatāma līdz 2021.gada 31.jūlijam.

Informācijas sagatavoja:
Baltkrievu kultūras centrs,
Marija Pometjko, BKC metodiķe